Dálkový ovladač pro Hudbu Google Play: Remote for GPMDP

hudba-google-play-remote-gp

Pro Android existuje nespočet aplikací pro přehrávání hudby. Většina z nich umí přehrávat soubory uložené v zařízení, nicméně trendem poslední doby je streamování. Ano, máme na mysli služby, jako jsou iTunes, Spotify či Hudbu Google Play. Poslední jmenovaná má jednu z nejširších sbírek interpretů a skladeb, což je jeden z důvodů, proč ji používá stále více a více lidí. Kromě měsíčního předplatného si zde můžete zakoupit celá alba či jednotlivé písničky. Další výhodou je pak možnost nahrát si do této služby vlastní zvukové soubory, takže nebudete mít problém, ani pokud posloucháte alternativní scénu. Pokud využíváte Hudbu Google Play k poslechu muziky na počítači či notebooku, patrně znáte webovou aplikaci. Jenže co uděláte, když právě nesedíte u PC a chcete přeskočit skladbu nebo změnit hlasitost? Vývojář Samuel Attard naprogramoval aplikace Remote for GPMDP, která funguje jako dálkové ovládání pro jeho přehrávač Google Play Music Desktop Player.

Co Remote for GPMDP umí?

Jako zásadní vlastnosti a funkce autor v Obchodě Play jmenuje:

  • Základní funkce pro přehrávání (přehrávání, pauza, předchozí, následující).
  • Ovládání hlasitosti přes tlačítka hlasitosti na zařízení.
  • Podpora seznamů skladeb.
  • Přehrávání konkrétních písniček.
  • Vyhledávání v hudební knihovně.

Potěšujícím faktem je, že program je zcela zdarma bez jakýchkoli nákupů v aplikaci a reklamy. Z hlediska designu vypadá Remote for GPMDP hodně podobně jako mobilní aplikace Hudba Google Play. Svými funkcemi dává uživateli téměř úplné možnosti ovládání přehrávače na desktopu. Umí tedy spustit i pozastavit přehrávání, přeskakovat mezi skladbami tam i zpátky, snížit či zvýšit hlasitost, ale také přidávat písničky do fronty. Nechybí výběr konkrétní skladby k přehrání či prohledávání hudební knihovny. Autor aplikace přitom pracuje na přidávání funkcí, takže v dohledné době se můžeme těšit na další novinky.

Jak funguje v praxi?

Aby aplikace Remote for GPMDP mohla fungovat jako dálkové ovládání, je nezbytné stáhnout a nainstalovat na počítač přehrávač Google Play Music Desktop Player. Ten je k dispozici pro operační systémy Windows, Mac OS X i Linux. Instalační balíček pro Windows je velký asi 52 MB.

Stažení přehrávače pro desktop Stažení přehrávače pro desktop

Po spuštění je nejprve nutné povolit přístup přes bránu firewall. Ten aplikace potřebuje, aby mohla komunikovat v síti, ať už kvůli přehrávání písní, nebo ke spojení s telefonem. V dalším kroku následuje přihlášení účtem Google. Poté se v okně programu otevře víceméně dobře známá webová aplikace, orámovaná klasickým desktopovým rozhraním.

Nám se při prvním pokusu nepovedlo telefon s aplikací spojit, nicméně po ukončení a opětovném spuštění desktopového programu se na obrazovce objevil čtyřmístný PIN, který bylo nutné zadat na telefonu.

Pak jsme již mohli aplikaci na počítači bez problémů ovládat. Pozitivně nás překvapila především schopnost ovlivňovat hlasitost tlačítky na telefonu.

Fungovalo pozastavení a spuštění přehrávání, posun v rámci skladby, přeskakování mezi písničkami, opakování všech nebo jedné písně a náhodný mix. Mobilní aplikace zobrazuje jméno interpreta, název skladby a náhledový obrázek alba. Co bohužel nefungovalo, bylo vyhledávání interpretů, alb a skladeb z mobilní aplikace.

Resumé

Remote for GPMDP řeší otázku, na kterou narazíte, pokud posloucháte písničky z Obchodu Play. Je škoda, že takovou funkci nemá Google Play přímo v sobě a je nutné jen kvůli ní instalovat desktopovou aplikaci. Chválíme především jednoduchost, s jakou vše funguje, výtky však musíme mít k tomu, že ne všechny deklarované funkce opravdu fungují (hledání v hudební knihovně).

Mobilní verzi si dosud stáhlo více než pět tisíc uživatelů a její průměrná známka je velmi pěkných 4,6. Balíček lze použít na Androidu 4.1 a novějším.

Remote for GPMDP
Remote for GPMDP

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)