Menu

Dálkový ovladač pro Hudbu Google Play: Remote for GPMDP

Pro Android existuje nespočet aplikací pro přehrávání hudby. Většina z nich umí přehrávat soubory uložené v zařízení, nicméně trendem poslední doby je streamování. Ano, máme na mysli služby, jako jsou iTunes, Spotify či Hudbu Google Play. Poslední jmenovaná má jednu z nejširších sbírek interpretů a skladeb, což je jeden z důvodů, proč ji používá stále více a více lidí. Kromě měsíčního předplatného si zde můžete zakoupit celá alba či jednotlivé písničky. Další výhodou je pak možnost nahrát si do této služby vlastní zvukové soubory, takže nebudete mít problém, ani pokud posloucháte alternativní scénu. Pokud využíváte Hudbu Google Play k poslechu muziky na počítači či notebooku, patrně znáte webovou aplikaci. Jenže co uděláte, když právě nesedíte u PC a chcete přeskočit skladbu nebo změnit hlasitost? Vývojář Samuel Attard naprogramoval aplikace Remote for GPMDP, která funguje jako dálkové ovládání pro jeho přehrávač Google Play Music Desktop Player.

Co Remote for GPMDP umí?

Jako zásadní vlastnosti a funkce autor v Obchodě Play jmenuje:

  • Základní funkce pro přehrávání (přehrávání, pauza, předchozí, následující).
  • Ovládání hlasitosti přes tlačítka hlasitosti na zařízení.
  • Podpora seznamů skladeb.
  • Přehrávání konkrétních písniček.
  • Vyhledávání v hudební knihovně.

Potěšujícím faktem je, že program je zcela zdarma bez jakýchkoli nákupů v aplikaci a reklamy. Z hlediska designu vypadá Remote for GPMDP hodně podobně jako mobilní aplikace Hudba Google Play. Svými funkcemi dává uživateli téměř úplné možnosti ovládání přehrávače na desktopu. Umí tedy spustit i pozastavit přehrávání, přeskakovat mezi skladbami tam i zpátky, snížit či zvýšit hlasitost, ale také přidávat písničky do fronty. Nechybí výběr konkrétní skladby k přehrání či prohledávání hudební knihovny. Autor aplikace přitom pracuje na přidávání funkcí, takže v dohledné době se můžeme těšit na další novinky.

Jak funguje v praxi?

Aby aplikace Remote for GPMDP mohla fungovat jako dálkové ovládání, je nezbytné stáhnout a nainstalovat na počítač přehrávač Google Play Music Desktop Player. Ten je k dispozici pro operační systémy Windows, Mac OS X i Linux. Instalační balíček pro Windows je velký asi 52 MB.

Stažení přehrávače pro desktop

Stažení přehrávače pro desktop

Po spuštění je nejprve nutné povolit přístup přes bránu firewall. Ten aplikace potřebuje, aby mohla komunikovat v síti, ať už kvůli přehrávání písní, nebo ke spojení s telefonem. V dalším kroku následuje přihlášení účtem Google. Poté se v okně programu otevře víceméně dobře známá webová aplikace, orámovaná klasickým desktopovým rozhraním.

Nám se při prvním pokusu nepovedlo telefon s aplikací spojit, nicméně po ukončení a opětovném spuštění desktopového programu se na obrazovce objevil čtyřmístný PIN, který bylo nutné zadat na telefonu.

Pak jsme již mohli aplikaci na počítači bez problémů ovládat. Pozitivně nás překvapila především schopnost ovlivňovat hlasitost tlačítky na telefonu.

Fungovalo pozastavení a spuštění přehrávání, posun v rámci skladby, přeskakování mezi písničkami, opakování všech nebo jedné písně a náhodný mix. Mobilní aplikace zobrazuje jméno interpreta, název skladby a náhledový obrázek alba. Co bohužel nefungovalo, bylo vyhledávání interpretů, alb a skladeb z mobilní aplikace.

Resumé

Remote for GPMDP řeší otázku, na kterou narazíte, pokud posloucháte písničky z Obchodu Play. Je škoda, že takovou funkci nemá Google Play přímo v sobě a je nutné jen kvůli ní instalovat desktopovou aplikaci. Chválíme především jednoduchost, s jakou vše funguje, výtky však musíme mít k tomu, že ne všechny deklarované funkce opravdu fungují (hledání v hudební knihovně).

Mobilní verzi si dosud stáhlo více než pět tisíc uživatelů a její průměrná známka je velmi pěkných 4,6. Balíček lze použít na Androidu 4.1 a novějším.

Remote for GPMDP
Remote for GPMDP
Developer: Samuel Attard
Price: Free
 

Komentáře

Chicker

3.11.2016 12:29

Mě se neukáže kod v programu.

ZZ

ZZ37 0

3.11.2016 12:53

A proč ovládat aplikací v telefonu PC, když to celé Google Play Music můžu ovládat nativní aplikací na telefonu? Uniká mi smysl…

CHlustanec

3.11.2016 14:13

Protože někteří lidé mají připojené repro jen k počítači, ne k telefonu.

DannyMacho

Daniel Macho 0

z aplikace
3.11.2016 16:52

CHlustanec: ZZ37 to asi myslel tak, jak to umí Spotify, čili při přehrávání v pc ovládat hudbu na telefonu. Aplikace pozná, že jste připojen v pc klientu a dovolí vám ho ovládat na dálku. To ale neumí Hudba Play (proto ta apka z článku). Nebo alespoň neuměla než jsem přešel právě na Spotify.

Orbit09

z aplikace
3.11.2016 19:31

Už díky tomu, co napsal Daniel Macho, stojí za to používat Spotify. Těch pár korun za to stojí.

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 7

4.11.2016 6:52

Google music je aplikaci asi 10 let pozadu za Spotify. Ta synchronizace mezi zařízeními u Spotify je skvělá. Přijdu domů, odložim telefon a na pc pokračují stejnou písničku.

JazXyqk39

4.11.2016 18:46

Jan Dolejš: Tohle pokud vím umělo Rdio dávno před Spotify a je to věc, která mi na Google Play Music chybí. Nicméně zas nabízí ukládání vlastní hudby, takže když mi v knihovně něco chybí, prostě si tam nahraju mp3. Po vyzkoušení několika různých služeb jsem se vrátil ke Googlu právě kvůli tomu. Tu synchonizaci věřím, že časem přidají.

Pavel Novotný

7.11.2016 1:25

Také se mi NEzobrazuje kód PIN, ani na ruční zadání veřejné IP adresy PC se obě zařízení nepropojí (ve Firewallu jsem si povolil GPMDP) a stále nic? Kde je tedy problém ještě? Děkuji za podporu OK.

RSS (komentáře k článku)