Rozlučte se, Google definitivně pohřbívá jednu dlouholetou službu

ukončení Hudba Google Play

Bylo to včas oznámeno, uživatelé se na to mohli týdny připravovat a teď je ten okamžik opravdu tady. Google vypíná svou službu a aplikaci Hudba Google Play. Streamovací a prodejní platforma, která fungovala již od roku 2011, ustupuje definitivně svému modernímu nástupci, kterým je YouTube Music. Hudební verze populárního videoportálu přebírá uživatele i zakoupené skladby. Ukončení projektu Hudba Google Play se dostalo do předposlední fáze, když aktuálně není obchod dostupný a nejdou nakupovat další položky. Posledním hřebíčkem do rakve bude prosincové smazání veškerých účtů a skladeb.

presun-skladeb-hudba-google-play-youtube-music

Uživatelé, kteří nechtějí o svůj účet a zaplacené skladby přijít, mají poslední týdny na to, aby provedli převod dat do prostředí YouTube Music. Nejpozději v lednu 2021 už bude pozdě na přihlašování a hledání zakoupeného obsahu. Dlouho avizovaný krok Googlu se pochopitelně setkal s vlnou kritiky.

YouTube Music
YouTube Music

Lidi obecně nemají rádi změny a v tomto případě jsou výtky navíc umocněny tím, že YouTube Music (zatím) nepřebírá od svého předchůdce všechny oblíbené funkce. Řeč je například o práci s playlisty. Vývojáři se nicméně v posledních týdnech celkem snaží a po definitivním ukončení Hudba Google Play bude zajímavé sledovat, jakým směrem se platforma vydá.

Máte nakoupené skladby na Hudba Google Play? Jak s nimi naložíte?

Zdroj: Google Play

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)