TOPlist

Výkonná kapesní herní konzole na Cyberpunk? Seznamte se s GPD Win 3

kapesní herní konzole

Nintendo Switch je jistě skvělou herní konzolí, u které je hned několik výhod. Mezi ty hlavní patří možnost vzít si ji s sebou na cesty a hrát třetího Zaklínače třeba v letadle. Jenže hardware rychle stárne a čipset Nvidia Tegra nejnovější tituly jednoduše nezvládne. A když ano, musí se rapidně snížit kvalita obrazu. Právě proto by pro spoustu uživatelů mohla být ideální volba GPD Win 3.

Jedná se o kapesní konzoli/počítač, na kterém běží operační systém Windows 10. Znamená to, že si tedy můžete zahrát všechny hry na PC. Dominantou tohoto zařízení je 5,5″ LCD panel s rozlišením 1280 x 720 pixelů, maximálním jasem 400 nitů a ochranným sklem Gorilla Glass 5. Rozlišení je tedy úplně stejné, jako v případě Nintendo Switch. Pod displejem se pak nachází vysouvací dotyková klávesnice s haptickou odezvou a bílým podsvícením.

Heavy Gaming on the GPD Win 3

Heavy Gaming on the GPD Win 3

Pod kapotou nám tiká poslední generace Intel Tiger Lake procesorů. Na výběr budou dvě varianty s Intel Core i7 a jedna s Intel Core i5. U všech každopádně dopomáhá 16 GB LPDDR4x RAM na frekvenci 4266 MHz. Na webu indiegogo firma tvrdí, že v jednojádrovém výkonu procesory předčí stolní i9-10900K. Zahanbit se rozhodně nenechá ani grafický čip Intel Iris Xe Graphics, který je výkonnější než Nvidia GeForce MX350, což na takto malé zařízení není vůbec špatné. GPD má navíc dobře řešené chlazení pomocí dvou tepelných trubic pro efektivní odvod tepla. Pro hry je zde připraveno 512 či 1 TB SSD.

Výkon GPD Win 3 v jednotlivých titulech:

Všechny testované hry běží v maximálním rozlišení 1280 x 720 pixelů a na verzi s procesorem Core i7. Detaily bohužel neznáme. Výkon ve všech testovaných hrách si můžete prohlédnout na webu indiegogo.

  • Mafia: Definitive Edition – 54 FPS
  • Doom Eternal – 73 FPS
  • Red Dead Redemption 2 – 58 FPS
  • CoD: Modern Warfare – 58 FPS
  • GTA V – 84 FPS
  • Zaklínač 3: Divoký Hon – 76 FPS

Po stranách se pak nachází panely, na kterých se kromě analogů nachází také šipky, tlačítka Y,X,A, B a triggery. Samozřejmostí je pak podpora Wi-Fi 6, Bluetooth 5.0 a nechybí ani několik USB portů nebo Thunderbolt 4. Pro rychlé odemykání se na pravé straně nachází také čtečka otisků prstů.

GPD WIN 3 run Cyberpunk2077 720P

GPD WIN 3 run Cyberpunk2077 720P

U zařízení jako je GPD Win 3 je kromě výkonu a konektivity klíčová také výdrž baterie. Pokud budete chtít z konzole vymáčknout maximum, dostanete se na výdrž 2-3 hodin. V případě méně náročných her pak 6-8 hodin a pokud jej budete používat na kancelářskou práci a internet, dostanete se až na 11 hodin. Díky 65 W PD nabíjení se GPD Win 3 nabije z 0 na 100 % asi za hodinu a půl.

Co se týče cen, ty jsou zatím uvedené pouze pro ty, kteří přispěli do crownfoundingu. Dá se tedy čekat, že až bude zařízení v prodeji, budou ceny o něco vyšší. Každopádně nyní vychází nejvyšší verze s Intel Core i7 1165G7 na 899 dolarů, což je asi 19 000 korun bez daně. Varianta s Intel Core i5 1135G7 stojí o 100 dolarů méně.

Co na zařízení říkáte?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)