Google Zprávy chystají upozornění na nezodpovězené SMSky

Google Zprávy nezodpovězené upozornění

Přečtete si občas textovou zprávu s tím, že na ni odpovíte až později, nicméně na ni nakonec úplně zapomenete? Jestli ne, dál už nemusíte číst a gratulujeme k příkladné pečlivosti. Všechny ostatní by mohlo potěšit, že v základní SMSkovací či MMSkovací aplikaci Google Zprávy se má objevit upozornění na nezodpovězené či jinak nedokončené konverzace. Podobnou službu už delší dobu nabízí například Gmail v případě elektronické pošty.

Messages by Google
Messages by Google

Chystaná novinka byla objevena v kódu aplikace Google Zprávy v beta verzi 9.5. Chystaná “nudges” neboli “pošťouchnutí” půjdou manuálně zapnout v menu a v případě potřeby mají u výpisu konverzací upozorňovat na zprávy, které vypadají jako nezodpovězené, případně se v nich má pokračovat.

Google Zprávy nepřečtené upozornění přepínač

Už nyní mají někteří uživatelé v této aplikaci možnost nastavit u zprávy časové upozornění, nicméně tato nová automatizace by mohla být mnohem účinnější a pohodlnější. Tedy za předpokladu, že vám moc nevadí, že Google musí nějakým způsobem “číst” dané konverzace. Zatím ovšem není jasné, kdy funkce vyjde a zda vůbec bude fungovat i s českým jazykem.

Jak často takto zapomínáte odpovědět?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)