Google Zprávy dostávají magickou funkci, která navždy změní způsob psaní

google zprávy ai
  • Do Google Zpráv se chystá zajímavá AI novinka
  • Magic Compose za vás napíše zprávu
  • Budeme si moci vybrat z několika stylů psaní

Google Zprávy se na konferenci I/O dočkaly pro někoho možná až nečekané pozornosti. Dostávají totiž několik nových funkcí včetně AI vychytávky Magic Compose, která za vás dokáže napsat odpověď.

Umělá inteligence generující text se dostala v posledních měsících na výsluní a využil toho samozřejmě i Google, mimo jiné třeba na Bardovi, o němž si můžete přečíst na našem webu. Mimo něj ale AI zamířila také do aplikace Google Zprávy, v níž se objeví funkce Magic Compose, která vám umožní odpovídat na zprávy pomocí automaticky navrhovaných odpovědí. Umělá inteligence zanalyzuje obsah příchozí zprávy a následně nabídne několik odpovědí, které se budou podobat vašemu stylu psaní.

Zprávy
Zprávy

Můžete si navíc vybrat z několika různých stylů, takže může vaše zpráva vypadat třeba jakoby ji psal Shakespeare. Těžko říct, zda je to dobře, nebo špatně, každopádně se jedná o další důkaz toho, že se umělá inteligence stane běžnou součástí našich životů. V tuto chvíli není jasné, kdy přesně novinka do aplikace zamíří, téměř jistě se tak stane ale ještě letos.

Google I/O 2023 keynote in 16 minutes

Google I/O 2023 keynote in 16 minutes

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jaký máte názor na Magic Compose ve Zprávách?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)