Vyzkoušejte: Google Zprávy si osvojily super ovládací funkci z Gmailu

Google Zprávy přejetí prstem gesta akce

Trvalo to sice skoro rok, ale je to tady. Základní chatovací aplikace Zprávy od Google se dočkala nového interaktivního prvku pro třídění konverzací. Jak bylo patrné již z loňských snímků, apka si nakonec osvojila gesta “přejetí prstem”, která známe například z aplikace Gmail. Uživatel s jejich pomocí může efektivněji a rychleji konverzace mazat, archivovat či označit jako přečtené/nepřečtené. Gesta už jsou nyní součástí ostré verze aplikace Zprávy.

Messages by Google
Messages by Google

Stejně jako u Gmailu je i zde možné vybrat jednu ze zmíněných akcí pro přejetí prstem vpravo i vlevo, takže se nabízí hned několik užitečných kombinací. Ne všem jsou ale tato gesta po chuti, například kvůli možnosti je provést úplně omylem, takže je fajn, že existuje také možnost je vypnout. Na jedné i na druhé straně zvlášť. Gmail na tomto místě nabízí navíc i možnosti “Přesunout do” a “Odložit”, které ale ve Zprávách nenajdou takové využití.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jaké akce po přejetí prstem si zde nastavíte?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)