Jak Google Zprávy sníží kvalitu, když pošlete “fotky rychleji”?

Google Zprávy fotky rychle kvalita komprese tabulka

Základní chatovací Google aplikace Zprávy začala v posledních týdnech zavádět do nastavení nový přepínač označený jako “Posílejte fotky rychleji”. Ačkoli je v názvu kladen důraz na čas, skutečnou podstatou této novinky je pochopitelně snížení kvality odesílaných snímků. Jelikož je zmíněný přepínač po nasazení do aplikace automaticky zapnutý, hodí se vědět, jak odesílané soubory ve skutečnosti ovlivňuje.

Messages by Google
Messages by Google

Redakce 9to5Google provedla test se třemi snímky, u nichž posoudila původní kvalitu, vlastnosti souboru po běžném odeslání přes Zprávy a také se zapnutou zmíněnou funkcí “fotky rychleji”. Výsledky najdete přehledně v tabulce. Rozdíly mezi dvěma verzemi komprese jsou opravdu hodně velké, na což se dá nahlížet ze dvou úhlů. Na jednu stranu tato praxe dost šetří datové přenosy, na druhou stranu ale příjemce dostává dost znehodnocené fotografie.

Originál Posílejte fotky rychleji – vypnuto Posílejte fotky rychleji – zapnuto
Foto 1 9,1 MPx (4 032 x 2 268 px), 3,2 MB 2,4 MPx (2 048 x 1 152 px), 735 kB 1.4 MPx (1 600 x 900 px), 293 kB
Foto 2 2,1 MB 479 kB 173 kB
Foto 3 2,9 MB 648 kB 240 kB

Zvažte, zda chcete mít tento nový typ odesílání komprimovaných snímků zapnutý. Pokud vám až razantní snížení kvality nevyhovuje, můžete funkci vypnout v Nastavení > Obecná nastavení > Posílejte fotky rychleji (v angličtině “Send photos faster”). Nastavení ovlivňuje zprávy MMS i RCS.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak moc vám záleží na kvalitě fotek při chatování?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)