Můžete být kreativní. Google Zprávy umí všechny Emoji reakce

Google Zprávy Emoji reakce širší nabídka

I když se společnost Google (zatím) nepovedlo skrze nátlakovou kampaň Get The Message přesvědčit konkurenční Apple, ale se svou aplikací iMessage přešel na chatování prostřednictvím univerzálního standardu RCS, vývojáři aplikace Zprávy nelení a přidávají nové funkce. Poměrně nedávno to bylo přidání možnosti reagovat na jednotlivé zprávy pomocí Emoji, Stejně jako například u Facebook Messengeru byla nabídka nejprve omezena, ale teď už mohou být jako reakce použity jakékoli “smajlíky”.

Messages by Google
Messages by Google

Doposud se dalo v Google aplikaci Zprávy, která je základním chatovacím nástrojem v řadě Android telefonů, posílat jako reakce sedm Emoji. Šlo o zdvižený palec, radost se srdíčky namísto očí, smích se slzami, údiv, smutek, naštvání a palec dolů. Nyní už aplikace testuje neomezený výběr, jak jsme zvyklí například z klávesnice Gboard nebo jiných chatovacích nástrojů. Pro otevření nabídky postačí na konkrétní zprávě podržet prst.

V tuto chvíli jsou nové grafické reakce dostupné v poslední beta verzi aplikace Zprávy. Plošné zavedení by mělo brzy následovat.

Jak často přidáváte Emoji reakce na zprávy?

Zdroj: GSMA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)