Google Zprávy už umí Emoji reakce i na SMSky. Tak trochu

Google Zprávy SMS emoji reakce

Chatovací aplikace Zprávy od Googlu už oficiálně umí označovat pomocí reakcí Emoji také zprávy posílané jako klasické SMSky. Vývojáři s touto novinkou přicházejí zhruba dva roky poté, co začaly fungovat obdobné reakce také u RCS zpráv a nedávno také u komunikace s uživateli Apple aplikace iMessage. U “esemesek” bude fungovat stejný princip přidání i zobrazení Emoji se všemi klady i zápory.

Messages by Google
Messages by Google

Přidání Emoji bude na straně reagujícího spočívat v pouhém podržení prstu na konkrétní zprávě a výběru jedné ze sedmi (a časem možná i více) reakcí. Typ zobrazení u druhého uživatele bude záležet na tom, zda používá aplikaci Zprávy či formát RCS, nebo aplikaci iMessage či úplně jiný nástroj pro chatování.

Google Zprávy SMS emoji reakce ukázka

V prvních dvou případech se mu ukáže Emoji v rohu konkrétní zprávy jako u reagujícího. U ostatních bude výsledkem nová zpráva informující o přidání reakce. Zatímco ale u iMessage jde o strohý textový popis, v případě aplikace Zprávy bude takové oznámení alespoň obsahovat konkrétní podobu daného Emoji.

Jak často máte nutkání takto reagovat na zprávy?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)