Google vylepšuje aktualizace aplikací. Budou okamžité a uživatele rovnou upozorní

google vylepsuje aktualizace aplikaci obchod play

Google si dal za cíl poskytnout uživatelům i vývojářům více možností, jak zajistit kompatibilitu aplikací napříč všemi zařízení. Novinky jsme poprvé mohli vidět na konferenci Android Developer Summit. Jedna z nejzajímavějších věcí je možnost okamžité aktualizace aplikací, a to i když je máte spuštěné.

Nové rozhraní API vylepšuje aktualizace aplikací z obchodu Play

Nové API dává vývojářům aplikací dva nové způsoby, jak aktualizovat aplikace. Jednak budou aktualizace mnohem flexibilnější, při aktualizování půjdou aplikace a hry normálně dále používat. Stahovat se bude na pozadí, samotná instalace se provede restartováním aplikace.

Druhou věcí je to, jak vás vývojáři můžou informovat o nové aktualizaci. Už nebudete muset jít do obchodu Google Play a ručně si vyhledat aktualizaci ve vaši knihovně. Vývojáři dostanou možnost upozornění přímo v aplikaci, kde se zobrazí informaci o možnosti stažení. Obě dvě novinky můžete vidět na GIF obrázku níže.

giphy

Podle Stephanie Saad Cuthberstonové jsou tyto novinky něco, po čem vývojáři volali dlouhou dobu. A to třeba z toho důvodu, že jako vývojář chcete, aby uživatelé používali poslední verzi aplikace. V neposlední řadě Google také navýšil velikost instantních aplikací na 10 MB. Jde o aplikace, které můžete rovnou zkoušet na svém telefonu, aniž byste je museli instalovat.

Co říkáte na nové možnosti aktualizací? Těšíte se, až je vývojáři začnou implementovat do aplikací?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)