Google vyhledávání postupně pohlcuje absolutní temnota

Google vyhledávání tmavý režim dark mode černá

Máte v aplikacích a na webech rádi tmavý režim alias dark mód? Pro spousty lidí jde o designově hezčí řešení, u některých zařízení může znamenat úsporu energie či prodloužení jeho životnosti a temnější grafické provedení navíc prokazatelně šetří i zrak. Málokteří vývojáři se ovšem odhodlají k tomu, že by byl jejich dark mód opravdu absolutně “dark”. Tedy v provedení, kde je na pozadí absolutní černá. Nadvládu různě tmavé šedé, zelené či modré se rozhodl překvapivě prolomit Google, který už pomalu testuje maximálně kontrastní vzhled vyhledávání.

Novinky si zatím všimly náhodné skupinky lidí, některým už tato designová varianta dokonce i zmizela. Jde tedy evidentně o fázi beta testování. Při něm každopádně Google zatím nasazuje absolutní černou na stránce s výsledky, kde jsou také lehce upravená písma a jejich barvy.

Google
Google

Zatím není jasné, kdy společnost tento dokonale tmavý režim oficiálně nasadí a zda má snad nahradit současnou tmavě šedou podobu. Doufáme, že ne. Každá z variant má totiž své výhody a také fanoušky.

Kterou barevnou verzi Google vyhledávání byste chtěli?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)