Google vydal poslední betaverzi Androidu P. Stabilní verze už je za rohem
Menu

Google vydal poslední betaverzi Androidu P. Oficiální vydání stabilní verze už je za rohem

Google včera večer vydal poslední betaverzi Androidu P. Přesněji jde o Developers Preview 5 (Beta 4). Nejprve vyšla aktualizace na Google Pixel telefony a hodinu po vydání, se dočkali i majitelé Essential Phone. Nových funkcí už zde moc nepřibývalo, místo toho se opravily chyby, nechybí ani API z Androidu P (API level 28). Tato poslední betaverze už je tak téměř ve stejném stavu, jakmile za pár týdnů vyjde oficiální verze Androidu P.

Poslední betaverzi Androidu P můžete stahovat pomocí OTA aktualizace

Už předchozí verze betaverze Androidu P byly hodně stabilní, pokud jste ale tomu nevěřili, tak nyní máte nejlepší příležitost, jak si novou verzi systému vyzkoušet ještě před oficiálním uvedením na trh. Momentálně je aktualizace k dispozici na Google Pixel, Google Pixel 2 telefony a Essential Phone. Brzy by se také měla objevit i na další telefony, které podporují betaverzi Androidu.

novinky v androidu p

Mezi novinkami Androidu P najdeme nové rozhraní navigačních tlačítek, kdy se více podporují gesta. Nové multitasking prostředí, podpora pro výřezy v displeji, chytré odpovědi napříč systémem, adaptivní baterie atd. Při oficiálním vydání Androidu P se také dočkáme odhalení oficiálního názvu, prozatím se hodně spekuluje nad pistácií. Ať už je to Android 9 Pistachio, nebo Android 9 Pistachio Ice Cream.

Plánujete si vyzkoušet betaverzi Androidu P, nebo si počkáte již na stabilní verzi systému?

Zdroj: gsmarena.com

Mohlo by vás zajímat

 

Komentáře

Kubina28

kubina28 1

26.7.2018 13:43

Musim povedať že sklamanie. Čakal som do poslednej chvile že upravia, nie velmi podarené rozdelovanie opbraozovky ( napr. nejakým gestom, povedzme horizontálny swipe v multitasking menu), taktiež že nejako rozumne vymyslia gesto na otvorenie appdrawera…
Inak ale spokojnosť… system je excelentne odladený, svižný a výdrž baterie sa zvýšila už v predchodzej bete, predpokladám, že to pojde hore.. (ťažko posúdiť po 2 hodinách)

KejPi

KejPi 1

26.7.2018 13:48

Skoda, ze realita je takova, ze naprosta vetsina telefonu novou verzi nikdy nedostane :-/

TimeSplitter

Time Splitter 3

27.7.2018 7:37

KejPi – Za coz si na druhou stranu lide mohou sami. Kdyz kazdy koupi kde co, hlavne aby to na papire bylo vykonne a stalo co nejmin… Proc by se ten vyrobce nejak snazil a prodluzoval zivotnost a pouzitelnost svych zarizeni, kdyz lidi za rok koupi zase novy model, kde se aktualizace treba dockaji ze… A pak jsou tu vyrobci jako HMD (Nokia), kteri aktualizace vydavaji a to i na tu nejlevnejsi sunku. Ale tak kazdy si to musi prebrat sam no…

RSS (komentáře k článku)