Menu

Google vydal poslední betaverzi Androidu P. Oficiální vydání stabilní verze už je za rohem

Google včera večer vydal poslední betaverzi Androidu P. Přesněji jde o Developers Preview 5 (Beta 4). Nejprve vyšla aktualizace na Google Pixel telefony a hodinu po vydání, se dočkali i majitelé Essential Phone. Nových funkcí už zde moc nepřibývalo, místo toho se opravily chyby, nechybí ani API z Androidu P (API level 28). Tato poslední betaverze už je tak téměř ve stejném stavu, jakmile za pár týdnů vyjde oficiální verze Androidu P.

Poslední betaverzi Androidu P můžete stahovat pomocí OTA aktualizace

Už předchozí verze betaverze Androidu P byly hodně stabilní, pokud jste ale tomu nevěřili, tak nyní máte nejlepší příležitost, jak si novou verzi systému vyzkoušet ještě před oficiálním uvedením na trh. Momentálně je aktualizace k dispozici na Google Pixel, Google Pixel 2 telefony a Essential Phone. Brzy by se také měla objevit i na další telefony, které podporují betaverzi Androidu.

novinky v androidu p

Mezi novinkami Androidu P najdeme nové rozhraní navigačních tlačítek, kdy se více podporují gesta. Nové multitasking prostředí, podpora pro výřezy v displeji, chytré odpovědi napříč systémem, adaptivní baterie atd. Při oficiálním vydání Androidu P se také dočkáme odhalení oficiálního názvu, prozatím se hodně spekuluje nad pistácií. Ať už je to Android 9 Pistachio, nebo Android 9 Pistachio Ice Cream.

Plánujete si vyzkoušet betaverzi Androidu P, nebo si počkáte již na stabilní verzi systému?

Zdroj: gsmarena.com

 

Komentáře

Kubina28

kubina28 0

26.7.2018 13:43

Musim povedať že sklamanie. Čakal som do poslednej chvile že upravia, nie velmi podarené rozdelovanie opbraozovky ( napr. nejakým gestom, povedzme horizontálny swipe v multitasking menu), taktiež že nejako rozumne vymyslia gesto na otvorenie appdrawera…
Inak ale spokojnosť… system je excelentne odladený, svižný a výdrž baterie sa zvýšila už v predchodzej bete, predpokladám, že to pojde hore.. (ťažko posúdiť po 2 hodinách)

KejPi

KejPi -4

26.7.2018 13:48

Skoda, ze realita je takova, ze naprosta vetsina telefonu novou verzi nikdy nedostane :-/

TimeSplitter

Time Splitter 2

27.7.2018 7:37

KejPi – Za coz si na druhou stranu lide mohou sami. Kdyz kazdy koupi kde co, hlavne aby to na papire bylo vykonne a stalo co nejmin… Proc by se ten vyrobce nejak snazil a prodluzoval zivotnost a pouzitelnost svych zarizeni, kdyz lidi za rok koupi zase novy model, kde se aktualizace treba dockaji ze… A pak jsou tu vyrobci jako HMD (Nokia), kteri aktualizace vydavaji a to i na tu nejlevnejsi sunku. Ale tak kazdy si to musi prebrat sam no…

RSS (komentáře k článku)