Skvěle! Google účet nabízí rychlejší a bezpečnější způsob přihlášení

Google účet Passkeys přístupové klíče přihlášení

V říjnu loňského roku se Google pochlubil, že začíná zavádět nové Passkeys neboli Přístupové klíče, díky kterým je možné se na webech či v aplikacích dostat “do účtu” bez nutného použití hesla. Namísto toho je potřebným klíčem například otisk prstu, sken obličeje nebo odemčení obrazovky. Pokud to tedy uživatel dovolí. Americká firma před několika hodinami rozeslala e-mail, že se tyto Přístupové klíče dají od 3. května používat i přímo u Google účtu.

Google účet Passkeys přístupové klíče přihlášení novinka ukázka přeskočit heslo

Je možné, že je novinka zaváděna v různých vlnách a u různých uživatelů se může datum spuštění lišit, nicméně jde obecně o velmi příjemnou zprávu. A to hned ze dvou důvodů. Tyto Passkeys jsou v prvé řadě z podstaty fungování bezpečnější než běžné zadávání hesla. Obdobně jako například u bankovních aplikací.

Google účet Passkeys přístupové klíče přihlášení novinka ukázka

Druhý pozitivní dopad souvisí s faktem, že u primárního Google účtu není možné z bezpečnostních důvodů za běžných okolností uložit heslo do prohlížeče. Tím pádem je uživatel neustále nucen jej zadávat ručně. Dává to smysl, ale je to dost otravné. Přístupové klíče tento zdlouhavý krok eliminují. A to jak na webu, tak i v Android zařízeních. Kompletní popis a možnosti této novinky najdete v oficiální nápovědě (zatím jen v angličtině).

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Kde všude už tyto “přístupové klíče” používáte?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)