Věděli jste? Google TV zvládá šikovné ovládání z mobilu

Google TV ovládání z mobilu

Pokud vlastníte zařízení s novou verzí televizního systému Google TV a náhodou se vám přihodí, že dálkové ovládání spolkne třeba gauč (tento vtípek přiznáváme Googlu, který jej sám při oznámení následující novinky použil), máte nově možnost poradit si celkem pohodlně i bez něj – z mobilu. A to buď s nainstalovanou stejnojmennou aplikací, nebo ještě trochu jednodušeji z rychlé horní nabídky pro ovládání připojených zařízení.

Toto řešení má jednu velkou výhodu i pro případ, kdy se originální ovladač nikam nepoděl. Přes klávesnici mobilu můžete vepisovat text do požadovaných políček. Může jít třeba o hledání filmu či seriálu v nabídce IPTV, zadání výrazu do obecného vyhledávání v systému nebo na asi nejvíce potřebném místě, tedy při zadávání údajů pro přihlášení nebo hledání na webu.

Google TV
Google TV

Pro propojení aplikace s Google TV zařízením stačí v nabídce otevřít nastavení dálkového ovládání a postupovat dle nápovědy pro párování. Nejsme si úplně přesně jistí, odkdy je tato funkce dostupná, nicméně Google ji prezentuje v rámci aktuálního podzimního vypouštění novinek pro Android mobily.

Jak často doma pátráte po ovladači?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)