Google testuje instalaci systémových aktualizací přes obchod Play

android q systemove aktualizace google play

Minulý týden se poprvé hovořilo o tom, že Google chystá změnit fungování systémových aktualizací, kdy se má nově využít obchod Google Play. Včera večer se to v podstatě potvrdilo, protože hned několik desítek lidí hlásilo, že se jím na jejich telefonu objevila aktualizace systému z obchodu Play.

Přijde brzy konec aktualizací telefonu přes nastavení?

V celé historii Androidu se používaly systémové aktualizace přes nastavení, takže změna v podobě obchodu Play je poměrně výrazná. Spekulace z minulého týdne jsou nicméně pravdivé, protože lidé, kteří mají Android Q betaverzi hlásí, že se jím aktualizoval telefon přes obchod Google Play.

aktualizace systemu obchod google play

Aktualizace byla podobná tomu, když se instaluje nová aplikace. Akorát s tím rozdílem, že na konci se telefon restartuje. Podobně jako u Windows 10. Co se týče samotné aktualizace Android Q, tak Google k ní nevydal žádné informace. Je tedy dost možné, že byla pouze testovací a nic nepřidávala či neopravovala.

Zároveň není v tuto chvíli jasné, jak proces aktualizací přes obchod Play (slevy) bude fungovat a jaké mají být benefity oproti aktualizaci přes nastavení. Zároveň se neví, jestli bude funkce dostupná i na jiné telefony než Google Pixel. Odpovědi se snad dočkáme během konference Google I/O.

Je podle vás dobrý nápad provádět systémové aktualizace přes obchod Play?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)