Google Stadia už je v Play Store. Spuštění služby je za rohem

Google Stadia aplikace

Herní streamovací služba Stadia od Google již brzy oficiálně poputuje do světa. Americký gigant plánuje spuštění na 19. listopad, ale postupnými kroky si připravuje půdu už teď. V obchodě Play Store se před několika hodinami objevila Google Stadia aplikace. Je volně ke stažení, má to však několik “ale”.

V tento moment toho aplikace, která má 129 MB, příliš neumí. Po spuštění na vás vykoukne promo na hru Destiny 2 a následně budete připuštěni k jedinému kroku – výběru Google účtu, se kterým chcete službu využívat. Tento jednoduchý proces je nejen jediný, ale zároveň taky ošemetný. Po zvolení účtu údajně nejde přepnout na jiný. Jak bude aplikace ve výsledku vypadat, napovídají alespoň screeny v Play Store.

Google Stadia aplikace náhled

Pro fanoušky mobilního streamovaného hraní máme i další špatné zprávy – Google Stadia aplikace bude zatím mít zatím omezení i z hlediska zařízení, lokality a taky systému pozvánek. Skrze vstupní bránu aplikace se dostanete pouze v případě, že dostanete pozvánku od některého z předplatitelů z Founder’s Edition nebo Premiere Edition. Ti dostanou své přístupové kódy právě 19. listopadu. Hardwarově je přístup omezený na telefony Pixel 2, Pixel 3a, Pixel 3 a Pixel 4 a notebooky Pixel Slate, Acer Chromebook Tab 10 a HP Chromebook X2.

Stadia
Stadia

Zásadně omezující je také výčet zemí, kde bude Stadia v první vlně dostupná. Je jich jen jen čtrnáct a patří mezi ně USA, Kanada, Británie, Belgie, Francie, Finsko, Itálie, Nizozemsko, Norsko, Španělsko, Švédsko, Německo, Irsko a Dánsko. Stejně jako u předchozích limitů se ale i u seznamu zemí předpokládá rozšíření během roku 2020.

Toužíte vyzkoušet Google Stadia?

Zdroj: aauthority

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)