Google Sabrina: nová konkurence pro Roku a Amazon Fire Stick bude představena již brzy

google sabrina

Na chystané Google konferenci (která měla být mimochodem konána již včera) se kromě Androidu 11 Beta dočkáme pravděpodobně také představení Google Android TV Stick, která je kódově označována jako Sabrina. Zařízení bylo totiž spatřeno na FCC (Federal Communications Commission) a tak se zdá, že je její představení za rohem.

Google Sabrina bude doplňovat ekosystém Nest

Jelikož zatím není znám oficiální název, říkejme zařízení prozatím prostě jen Sabrina. Ta bude zřejmě spuštěna jako součást značky Google Nest. Jistě na ní také nalezneme předinstalované aplikace jako Netflix, Disney Plus a další, ale také umožní spouštět vlastní obsah, stejně jako na Chromecastu. Nemá chybět ani Google Asistent a jako velice pravděpodobná se jeví také přítomnost Google Stadia.

V zařízení má tikat procesor Amlogic a pro řádné ozvučení zde bude Dolby Vision výstup. K dispozici pak bude ve třech barevných variantách – černé, bílé a béžové. Cena se pak bude pohybovat okolo 80 dolarů, tedy asi 1 900 korun bez daně.

Používáte Android TV?

Zdroj: phonearena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)