Google: Vyvíjí s Qualcommem vlastní čip do smartphonů?

google vysetrovani aplikace

Google by rád osadil své smartphony speciálními čipy ušitými na míru. Podobně jako Apple využívající pro tvorbu unikátních součástek Samsung, bude muset Google přesvědčit například Qualcomm, který se se svými Snapdragony stará o chod telefonů nyní, aby vyrobil čipy přesně na míru a pomohl se tak zařízením Nexus posunout opět o kousek dál. Celý plán má velký potenciál a čip přesně pro potřeby Androidu umožní integrovat různé funkce už na hardwarové úrovni.

Google a spolupráce s Qualcommem? To se ještě uvidí

O podobném počinu se spekuluje už delší dobu a dával by jedině smysl – ostatně, zařízení vyráběné speciálně pod Google značkou, jako Pixel C spolu s Nexus telefony, by si bezesporu exkluzivní čip na míru zasloužily. Například samotná virtuální realita si žádá opravdu kvalitně sladěný software a hardware, které by unikátní čip mohl otevřít cestu.

google-pixel-c-1200

Cesta potenciálních čipů vyráběných speciálně pro Google však bude trnitá. Společnost totiž naskakuje na rozjetý vlak a není jasné, zda například zmiňovaný Qualcomm přistoupí na spolupráci. Ostatní výrobci čipů by samozřejmě spolupráci s technickým gigantem uvítali s otevřenou náručí, je však otázka, zda by méně známí výrobci neměli vliv na výslednou kvalitu.

Zdroj: The Verge

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)