Google stupňuje práci na vlastním procesoru? Společnost najala desítky expertů

google cipset gchips tym

Google před několika lety vytvořil tzv. gChips tým, který má na starost vývoj a výrobu nových čipů. V minulosti jsme od tohoto týmu mohli vidět například Pixel Visual Core, který slouží ke zpracování fotek, nebo Titan M, což je bezpečnostní čip. Jenže podle informací agentury Reuters už se nebudou zaměřovat na podobné menší projekty, ale budou tvořit přímo čipset, který může konkurovat Snapdragonům, Kirinům nebo Exynosům.

Google gChips tým se masivně rozšiřuje. Do konce roku 2019 má mít 80 inženýrů

Agentura Reuters upozornila, že v posledních době najala 16 inženýrů, kteří mají mnoho zkušeností s výrobou čipsetů. Zároveň velký nábor do gChips týmu má pokračovat během celého roku. Cílem je mít 80 zaměstnanců. Už v minulém roce navíc společnost přetáhla několik klíčových inženýrů společností Apple a Qualcomm. To znamená pravděpodobně jediné. A to, že Google pracuje na vlastním čipsetu pro mobilní zařízení. Pokud se tyto informace potvrdí, mohlo by se jednat o dalšího velkého hráče na trhu, který má vlastní čipset.

ai umela inteligence npu cipset

Apple, Samsung i Huawei využívají vlastní čipsety. V roce 2017 se o svůj vlastní čipset pokusilo i čínské Xiaomi, když představilo čipsety Surge S1. Dlouhou dobu jsme ale o novějších čipsetech od Xiaomi neslyšeli. Podle posledních informací jsou však stále ve vývoji. Přesněji jde o Surge S2. Řešení od Googlu nicméně dává mnohem větší smysl, už jen kvůli tomu, že společnost stojí za Androidem, takže by systém mohl být více provázaný s hardwarem. A to minimálně u Pixel zařízení.

Spekuluje se také nad tím, že začnou nejprve s čipsetem, který bude určený pro zařízení chytré domácnosti a jiné chytré produkty, které spojuje Asistent Google. Nabízí se tu rovněž využití u smartwatch. V lednu Google koupil společnost Fossil, což je výrobce chytrých hodinek. Ať už to bude jakkoliv, tak z posledních kroků společnosti můžeme vidět, že se mnohem více Google bude zaměřovat na výrobu vlastního hardwaru.

Myslíte si, že výroba vlastního čipsetu je správným krokem pro Google?

Zdroje: reuters.com, androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)