Google kompletně předělal design Asistenta: Chystá se blízká podpora nových jazyků?

redesign asistent google

Někteří z vás si možná všimli toho, že Asistent Google v posledních týdnech dostával menší vizuální vylepšení. Nyní už víme proč. Google oznámil kompletní redesign. Co všechno se mění a nenaznačuje nový design Asistenta blízky příchod podpory nových jazyků včetně češtiny?

Nový design Asistenta se zaměřuje na lepší čitelnost a ovládání hlasem

Google chce, aby byl Asistent snadněji ovladatelný hlasem. A to ať už držíte telefon v ruce, nebo jste vzdálení od svého telefonu. Právě s tím je spojené to, že informace jsou na displeji větší, aby tak byly k přečtení i z větší vzdálenosti. Nový design v mnohém vychází z toho, co jsme nedávno mohli vidět u chytrých displejů.

google asistent informacni karty

Google si také uvědomuje, že lidé často využívají kombinaci hlasu a dotyku, díky tomu se přeměnilo mnoho prvků a posuvníků. Odeslání zprávy je nově mnohem více interaktivní, k informačním kartám se nově dostanete jednoduchým gestem. Samozřejmě chybět nemůžou ani prvky z Material Designu 2, takže velké bílé plochy, nový font Google Sans apod. Všechny tyto změny se budou postupně uvolňovat v následujících dnech a týdnech. A jak to tedy je s tou podporou češtiny a jiných jazyků?

Jedno je jasné, čas se krátí a do konce roku už mnoho dní nezbývá. Google přitom slíbil do konce roku 2018 podporu pro mnoho jazyků, včetně češtiny. Za pár dní se dočkáme jedné z nejdůležitějších akcí Google, kdy představuje nové hardwarové novinky. Z minulých let ale víme, že krátce zabrousí i k softwaru. Lepší místo pro představení už do konce roku mít nebudou. Do karet tomu hraje i to, že se poprvé akce koná i v Evropě.

I v zákulisí se hovoří o tom, že představení podpory nových jazyků pro Asistenta Google přijde na této akci. Je tu však problém s tím, že se nedají informace podložit žádnou uniklou informací nebo “hmatatelnější” spekulací. Na to, jak Google nezvládl uhlídat hardwarové novinky, tak u softwaru je to pravý opak. Každopádně nový redesign by mohl naznačit už brzké novinky.

Jak se vám líbí nový design Asistenta Google?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)