Google zruší „Moje Aplikace“ v Obchodě Play. Je to velký krok zpět?

změna moje aplikace Google Play

Google se v poslední době pustil do velkých změn v aplikaci Obchod Play. Poslední změna, ale vypadá opravdu zvláštně a ruší zažité zvyky, které byly na Androidu téměř odjakživa. Co říkáte na změnu sekce Moje aplikace v Google Play?

Google nedávno změnil fungování Play Store a úplně se zbavil vysouvacího menu na levé straně. Všechny položky se přesunuly do nabídky, která se zobrazí, když kliknete na fotku svého účtu. Už tato změna nám přišla diskutabilní, ale na nejnovější změnu v Google Play sekci Moje aplikace a hry se už díváme vyloženě negativně.

Google v nové verzi Obchodu Play úplně zrušil kategorie Aktualizace, Nainstalováno, Knihovna, Betaverze uvnitř sekce Moje aplikace a hry. Tyto volby nahradily dvě vágní položky Přehled a Správa. Celá sekce Moje aplikace a hry se přejmenovala na Správa aplikací a zařízení. Pokud máte rádi přehled o aktualizacích svých aplikací, tak se zdá, že jde o výrazné zhoršení. Uživatel pravděpodobně také ztratí přehled o aplikacích, které byly aktualizované v nedávné době. To se může hodit například, když nastane nějaká neočekávaná chyba. Tato nová verze Obchodu Play se zatím objevila jen menšímu množství uživatelů, takže ještě můžeme doufat, že se nejedná o zcela finální stav.

Co říkáte na chystané změny v Google Play?

Zdroj: androidpolice

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)