Google dělá velké změny v Obchodě Play. Jak to napravit, pokud se vám nelíbí?

obchod play nastaveni redesign

Google spustil velký redesign nastavení aplikace Obchod Play. Došlo ke kompletnímu zrušení klasického bočního menu, takže možná budete mít problém najít některé položky na něž jste zvyklí. Co se všechno se změnilo a jak to obejít, pokud chcete mít jednoduší přístup ke svým aplikacím?

Google po několika letech spustil poměrně velké změny ve fungování Obchodu Play. Hlavní změnou je kompletní redesign nastavení aplikace Obchod Play. V nejnovější verzi aplikace došlo k úplnému zrušení bočního vysouvacího menu na levé straně aplikace. Všechny položky teď najdete po kliknutí na kulatou ikonu svého avataru v pravém horním rohu.

První položka zůstala Moje aplikace a hry, ale hned druhé je novinka jménem Knihovna. Tam se odteď skrývají vaše seznamy přání. Platby a předplatné jsou celkem logicky sloučeny do jedné položky. Samotné menu nastavení v Obchodě Play pak bylo rozděleno do třech kategorií Obecné, Uživatelské ovládací prvky, Rodina a Informace. Každou kategorii je třeba zvlášť otevřít. Celkově byla většina položek v aplikaci logicky přeskupena, ale k těm nejdůležitějším vede zase o něco delší cesta.

Jak zjednodušit přístup k menu Moje aplikace a hry?

Pokud v Google Play také nejčastěji navštěvujete položku Moje aplikace a hry, tak vás nejspíš nepotěší, že se přístup k ní opět ztížil. Kvůli nutnosti kliknout do pravého horního rohu ji na větších telefonech téměř nelze otevřít jednou rukou. V našem nedávném článku najdete postup, jak si přidat zástupce pro Moje aplikace a hry přímo na plochu vašeho Androida. Nesmírně to zjednoduší používání aplikace.

Co říkáte na redesign aplikace Google Obchod Play?

Zdroj: 9to5google

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)