Google Play bude sám upozorňovat na riskantní aplikace

Obchod Google Play upozornění aplikace padání problémy

Stejně jako u pořizování jakékoli jiné věci či objednávání služby v běžném životě je i na Google Play zvykem dívat se na recenze jednotlivých aplikací a her, dokud je nestáhneme. Oficiální obchod z tohoto hlediska aktuálně zobrazuje slovní hodnocení uživatelů a také průměr udělených hvězdiček od jedné do pěti. Díky tomu pak vznikají i různé kategorické žebříčky a některé hry a aplikace doporučuje přímo Google. Teď bude obchod dělat opačnou věc. Bude vyloženě upozorňovat na hry a aplikace, u kterých hrozí, že mohou způsobovat problémy.

Dosavadní hodnocení trpí mimo jiné tím, že recenze mohou být přehnané či vymyšlené. A když je s aplikací něco v nepořádku, množství negativních hodnocení či hlášení o chybě může být natolik nízké, že zájemci o hru či aplikaci běžné recenze úplně nepomohou a před případnými problémy jej nevarují. Proto Google zavádí vlastní typ upozornění na potenciální padání aplikací.

“Nedávná data z podobných zařízení ukazují, že tato aplikace může na vašem zařízení přestat fungovat,” zní zatím první zachycená hláška, která se začala objevovat pod aplikacemi v Google Play. Obchod takové upozornění zobrazí ve chvíli, kdy má určitý počet hlášení o problémech s aplikací. Ať už přímo od uživatelů, nebo ze zařízení, která hlásí například zamrzávání. Zatím není jasné, zda už Google tuto novinku vydává celoplošně.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Které aplikace vám v poslední době hodně padaly?

Zdroj: aheadlines

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)