Google Play Services 6.5 přinášejí několik nových funkcí

gps_ico

Google včera oznámil, že brzy zahájí uvolňování aktualizace Google Play Services (v české lokalizaci „Služby Google Play“) na verzi 6.5. Aktualizovaná verze má přinést nové funkce pro vývojáře, kteří ve svých aplikacích využívají Mapy Google, Disk Google, peněženku Google Wallet a krokoměr respektive fitness aplikaci Google Fit. Cílem je jednodušší integrace produktů společnosti Google do aplikací třetích stran.

Google Play Services 6.5 přinášejí několik nových funkcí Google Play Services 6.5 přinášejí několik nových funkcí

Jedná se především o novinky v API (aplikační rozhraní pro komunikaci mezi programy), takže například bude možné umístit panel nástrojů map do vlastní aplikace, díky čemuž půjde například snadno vyvolat navigace na zvolený bod. Kromě toho bude dále například možné vyvolat mapy v „odlehčeném režimu“, například pro zobrazení seznamu míst s několika malými náhledy v mapě, nebo pro případy, kdy není nutné zobrazovat plnohodnotnou mapu. Klepnutím na náhled lze spustit zobrazení místa v Mapách Google.

Nové API umožní vyvolání Map v odlehčeném režimu Nové API umožní vyvolání Map v odlehčeném režimu

Nové funkce přináší také API Disku Google – v tomto případě se vývojáři mohou těšit na možnost hlubší integrace své aplikace pro ukládání souborů do cloudu. Například budou moci určit, kdy mají být soubory nahrávány s ohledem na způsob připojení k síti nebo stav akumulátoru zařízení, přibyla také možnost zrušit probíhající nahrávání.

V případě Google Wallet přibyla možnost použít tlačítko „Donate with Google“, které je v některých situacích vhodnější než stávající „Purchase with Google“, používané pro rychlý nákup zboží a služeb. Nakonec z hlediska podpory nedávno uvolněné aplikace Google Fit zjednodušuje vyhledávací gigant podporu pauz a více typů aktivit (běh, chůze, jízda na kole). API již z předchozí verze umí zaznamenávat údaje o činnostech, pracovat se senzory a číst uživatelská data o aktivitách.

Stejně, jako u všech aktualizací svých služeb a aplikací, i v tomto případě bude update na verzi 6.5 uvolňován postupně v několika etapách. Většina uživatelů by se měla dočkat aktualizace v následujících dnech. Dodejme, že update Google Play Services probíhá zcela automaticky, bez nutnosti interakce s uživatelem.

Zdroje: Android Central, Android Developers Blog.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)