Jak moc zvědavá je ta aplikace? Google Play má nový přehled

Obchod Google Play sekce Data safety nová pravidla soukromí informace

Oficiální databáze Android aplikací Obchod Google Play zavádí novou praktickou sekci, v rámci které bude mít uživatel kompletní přehled o požadavcích jednotlivých nástrojů na poskytovaná data nebo přístup k funkcím telefonu. Po nedávných změnách, které vedly například k automatickému odebírání oprávnění nebo signalizaci zapnutého mikrofonu a kamery, se americká firma rozhodla zavést ještě přísnější a přehlednější kontrolu.

obchod-google-play-sekce-data-safety-nova-pravidla-soukromi-informace

Nová sekce Data safety uživateli poskytne o dané aplikaci několik druhů informací. Například o tom, zda a k jakým účelům sbírá data, zda je sdílí se třetími stranami nebo zda je může uživatel dodatečně mazat. Velmi praktické budou rovněž údaje o tom, jestli je povolení přístupu k daným datům nutné pro běžný chod aplikace. Pokud v tomto ohledu vývojáři svou aplikaci později upraví, budou povinni to uživateli také nahlásit.

obchod-google-play-sekce-data-safety-nova-pravidla-soukromi-informace data

Nová sekce Data safety pro koncové uživatele, která se bude objevovat ve spodní části popisu aplikace, totiž přichází ruku v ruce s novými pravidly pro vývojáře. Ti se musejí novými podmínkami Obchodu Play začít řídit do 20. července.

Jak moc řešíte oprávnění aplikací?

Zdroj: pharena

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později

Komentáře (0)