Google Play brzy smaže obzvlášť necudné seznamky. Co dělají?

obzvlášť necudné seznamky2

Google Play se chystá brzy smazat obzvlášť necudné seznamky, které si vybudovaly podnikání na zprostředkování sexu za úplatu. Některé z nich mají svůj obchodní model opravdu propracovaný. Co to pro jejich uživatele znamená?

Google se brzy skoncuje s aplikacemi, které jsou zaměřené k velmi specifickému účelu. Běžné seznamky znají asi všichni. Některé obzvlášť necudné seznamky jsou zaměřené na speciální klientelu, které zprostředkovávají vztahy, kde zámožní muži poskytují výpomoc (většinou) mladým dívkám. Tomuto fenoménu se říká „sugar dating“. Některé aplikace, které propojují nabídku s poptávkou v tomto odvětví, už dosáhly přes milión stažení v Obchodě Google Play.

Obchod Google Play smaže aplikace z kategorie „sugar dating“ 1.září 2021. Tento princip lidského chování se samozřejmě starý jako lidstvo samo, ale Googlu se nejspíš nelíbilo, že některé aplikace už ve svém popisu nepokrytě uvádí, o co se jedná.

Spoil: Age Gap Meet for Seeking Mature Women & Men
Spoil: Age Gap Meet for Seeking Mature Women & Men

Aplikace Spoil: Sugar Daddy Dating for Secret Arrangement ve svém popisu například uvádí:

„Najdete zde zámožné sugar daddies, kteří hledají diskrétní dodudu a potkáte také atraktivní dívky, které hledají velkorysé muže. Naším posláním je pomoci vám najít vzájemně výhodný vztah.“

Uživatelé se teď tak nejspíš přesunou na obecné seznamky typu Tinder a budou spokojeně fungovat dál.

Co si myslíte o této kategorii aplikací?

Zdroj: phonearena

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později

Komentáře (5)