TOPlist

Pixel už se naučil zrcadlit obraz, bude následovat režim pro desktop?

desktop pixel
  • Google vydal aktualizaci, která naučila telefony Pixel zrcadlit obraz
  • Spekuluje se o připravovaném režimu pro desktop
  • Ten už v telefonech je od Androidu 10, ale skoro nic neumí

Google poslal na Pixely červnový update, který mimo jiné zpřístupnil funkci zrcadlení obrazu přes USB-C. Ještě minulý týden jsem kvůli tomu měl nainstalovanou betu Androidu 15, ale od včerejška obraz zrcadlí i můj hlavní Pixel 8 Pro se stabilním Androidem 14.

Pixel a desktop?

Režim zrcadlení je součástí červnového feature packu. Ovšem je tu další věc, o které se šušká, a to desktopový režim. Ne ten, který je k dispozici vývojářům od Androidu 10, aby si mohli vyzkoušet chování aplikací ve scénářích s více okny. Bohužel ani ten, který známe pod názvem Dex u Samsungu. Je to ale začátek a na začátek nejsou jeho možnosti vůbec špatné.

pixel 8 android 14 zrcadlení obrazu

Jak můžete vidět ve videu vloženém výše, v horní části každé aplikace na celou obrazovku je malý úchyt, na který lze klepnout a zobrazit malou nabídku. Tato nabídka obsahuje název a ikonu aplikace a také tři tlačítka pro otevření okna v režimu celé obrazovky, rozdělené obrazovky nebo volného tvaru. Jakmile je aplikace v režimu volného tvaru, získá záhlaví, které zobrazuje název a ikonu aplikace, rozevírací seznam pro otevření nabídky pro změnu režimu okna, tlačítko maximalizace a tlačítko Zavřít. Oknem lze libovolně pohybovat a měnit jeho velikost na obrazovce.

Android 15 has a COOL desktop mode! #Android #Android15 #google

Android 15 has a COOL desktop mode! #Android #Android15 #google

Při změně velikosti okna se dočasně skryje obsah aplikace, aby bylo okno při změně velikosti lépe vidět. Okna lze přetáhnout k levému nebo pravému okraji a přichytit je k této polovině. Jakmile je aplikace na celé obrazovce, můžete místo klepnutí na úchyt v horní části přetáhnout a rychle změnit okno na volné nebo rozdělené okno.

V tuto chvíli se neví, jestli desktopový režim vyjde i pro současné modely nebo bude exkluzivní pro Pixel 9, která má dorazit na podzim. Neví se vlastně ani to, jestli skutečně dorazí. Google je mistr v posouvání a rušení funkcí. Nezbývá, než doufat. Je to trochu ostuda, když desktopový režim umí pomalu každý telefon, ale Pixel od Google ne.

Využíváte režim pro desktop?

Zdroj: Android Authority, ars Technica

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)