TOPlist

Tak tohle nikdo nečekal! Google na podzim vydá hned tři vlajkové smartphony, očekávejte velký návrat

pixel 9
  • Google už pracuje na nových Pixel vlajkovkách
  • Rodinka se představí na podzim a bude obsahovat hned tři modely
  • Po letech se dočkáme XL modelu a Pixel 9 nakonec nenabídne teleobjektiv

Googlu zase uniká vše, co může. Už brzy by měl americký technologický kolos představit nový smartphone střední třídy, Pixel 8a, ale už nyní o něm víme prakticky všechny potřebné detaily. Spatřit světlo světa už stihnulo také velké množství informací o vlajkové řadě Pixel 9, která debutuje až na podzim. Teď se z důvěryhodného zdroje dozvídáme novinku, která překvapuje.

Není to tak dlouho, co prominentní leaker Steve Hemmerstoffer (@OnLeaks) s několikaměsíčním ve spolupráci se zahraničními médii rendery zveřejnil několik měsíců dopředu rendery modelů Pixel 9 a Pixel 9 Pro. Osobně mě při pohledu na snímky (prohlédnout si je můžete níže) zaskočila přítomnost teleobjektivu u základního modelu – ten byl totiž vždy exkluzivní právě pro dražší verzi.

Nyní se však dozvídáme, že je vše jinak. Hemmerstoffer informoval server 91mobiles, že Google na podzim nevydá jen dvě vlajky, ale hned tři. Kromě Pixelu 9 a Pixelu 9 Pro se máme dočkat také modelu Pixel 9 Pro XL, což bude představovat velkolepý návrat. Poslední XL model byl totiž k vidění v řadě Pixel 4 z roku 2019.

Aby byl ve všem ještě větší zmatek, někdejší rendery Pixelu 9 ve skutečnosti náleží Pixelu 9 Pro. A ty obrázky, které zobrazovaly design Pixelu 9 Pro, pak přísluší Pixelu 9 Pro XL. Jak bude vypadat základní model doopravdy, se tedy dozvídáme až nyní – jednotlivé rendery si můžete prohlédnout níže v galerii.

Google Pixel 9 dostane 6,03palcový displej, což představuje mírné zmenšení ve srovnání s Pixelem 9 Pro, jenž má dle dostupných informací obdržet 6,1palcovou obrazovku. Co se pak blíže týče velikosti, Pixel 9 má vyjít s rozměry 152.8 x 71.9 x 8.5 mm (poslední číslo může být i 12 mm, započítáme-li velikost fotomodulu), zatímco Pixel 8 měl konstrukci o rozměrech 150.5 x 70.8 x 8.9 mm. Připravovaná novinka tak bude o něco delší, širší, ale současně tenčí.

Google Pixel 9 | First Look | 360 Degree Video | Exclusive

Google Pixel 9 | First Look | 360 Degree Video | Exclusive

Jak se na řadu Google Pixel 9 těšíte vy?

Zdroj: 91mobiles

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)