TOPlist

Google Pixel 8a unikl na živých fotografiích! Líbí se vám?

Google Pixel 8a
  • Google Pixel 8a patří k nejočekávanějším telefonům střední třídy
  • Jeho představení se nezadržitelně blíží a úniky přibývají
  • Telefon si můžete prohlédnout na živých fotografiích

Google to s mobilními telefony myslí vážně, v letošním roce nás čeká představení řady Pixel 9, která by měla patřit k tomu nejlepšímu ve světě operačního systému Android. Výrobce ale myslí rovněž na zákazníky, kteří vlajkovou loď nepotřebují a spokojí se s nižším výkonem.

Pro tyto uživatele Google v minulosti připravil Pixel 6a a Pixel 7a, v roce 2024 na ně naváže Google Pixel 8a. Ten už několikrát unikl na internet, jeho podoba není neznámá. Tentokráte se ale rovnou můžeme podívat na živé fotografie, které přístroj zachycují v celé jeho kráse.

Na první pohled zaujmou rámečky kolem displeje, které nejsou úplně malé. Ale vadí to něčemu? Z mého pohledu ne, tohle výrobci odpustím a věřím, že spousta potenciálních zájemců o Google Pixel 8a na tom bude stejně. Google celkově vsadil na velmi elegantní design, nečekejte žádné výstřelky.

Výrobce chce jednoduše oslovit masy zákazníků a myslím si, že je na dobré cestě. Kromě designu už nějakou dobu známe rovněž specifikace, ty unikly už minulý týden. Díky nim víme, že telefon vsadí na procesor Tensor G3, nabídne 6,1palcový OLED displej a baterii s kapacitou 4500 mAh.

Google Pixel 8a má slušnou šanci uspět, nabídne totiž ověřený mix funkcí – čistý Android s velmi dlouhou podporou (ano, není to úplně čistý Android, ale má k němu blízko), výborný fotoaparát a elegantní design. To vše za cenu, která bude výrazně nižší proti vlajkovým lodím konkurence nebo proti telefonům z chystané řady Pixel 9.

Uvidíme, jestli se telefon bude oficiálně prodávat v České republice, spekulace tohoto typu slyšíme už docela dlouho a znějí věrohodně. Předpokládaná cena telefonu by měla mírně přesáhnout hranici 10 tisíc korun, Google si ale bude muset dát pozor na konkurenci z vlastní stáje. Současný Pixel 8 už totiž stojí malinko přes 14 tisíc korun a můžeme předpokládat, že jeho cena neporoste…

Pořídíte si Google Pixel 8a?

Zdroj: X

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)