Pixel 7a se nemusí ani oficiálně představovat. Máme jeho kompletní specifikace

google pixel 7a
  • Google Pixel 7a se představí velmi brzy
  • Nyní se s námi Yogesh Brar podělil o kompletní specifikace
  • Těšit se můžeme na nový fotoaparát i Tensor G2

Společnost Google se v těchto chvílích chystá na konferenci Google I/O, která se uskuteční již 15. května a představí se na nich několik novinek. Hlavní slovo bude mít s největší pravděpodobností ohebný Pixel Fold, zákazníky bude ale jistě zajímat také Google Pixel 7a. O něm unikla v minulosti hromada informací a dnes se dovídáme od leakera Yogeshe Brara poslední střípky.

Google Pixel 7a má disponovat 6,1palcovým OLED panelem s Full HD+ rozlišením a 90Hz obnovovací frekvencí. Pod kapotou pak bude téměř jistě tikat čipset Google Tensor G2, tedy stejný čip, který používají i vlajkové Pixely 7. Dopomáhat mu má 8 GB RAM typu LPPDR5 a 128GB úložiště UFS 3.1.

Počítá se také se 4400mAh baterií s podporou 20W nabíjení, velké změny mají nastat u fotoaparátů. Google totiž podle všeho vsadí na 64Mpx hlavní snímač s optickou stabilizací v kombinaci s 12Mpx ultraširokým objektivem. Pro videohovory a selfies pak poslouží 10,8Mpx přední kamerka. K dispozici bude v modré, šedé a bílé verzi.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Přemýšlíte o koupi Pixelu 7a?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)