TOPlist

DxOMark zhodnotil, jak je na tom s focením Google Pixel 7a

Google Pixel 7a DxOMark foto test

V populárním žebříčku fotomobilů na serveru DxOMark je čerstvě uveden jeden z nejzajímavějších telefonů letoška. Redakce do přehledu zařadila nedávno představený mobil Google Pixel 7a. Kam? Na sedmadvacáté místo. Tedy těsně za starší Google Pixel 6 Pro a na úplně stejnou pozici jako jablečné telefony iPhone 14 a iPhone 14 Pro a Samsung vlajky Galaxy S23 a Galaxy S23 Plus se Snapdragon procesorem. Na dělenou 27. pozici stačilo v testu získat 133 bodů.

DxOMark foto test Google Pixel 7a žebříček

Novinka od Google dostala v dílčích hodnoceních 138 bodů za běžné focení, 70 bodů za bokeh, 69 bodů za náhled, 105 bodů v kategorii zoom a 133 bodů u natáčení videa. Ve třech detailních kategoriích Pixel 7a atakoval prozatímní maxima. Jde o podání barev a eliminaci artefaktů na fotkách a stabilizaci videa.

DxOMark foto test Google Pixel 7a hodnocení

Kromě zmíněného DxOMark slovně ocenil například i dobrou expozici, rychlý a stabilní autofokus nebo přesný odhad hloubky ostrosti při portrétovém focení. Mezi negativa prý naopak patří ztráty detailů ve videu, šum u fotek z tmavého prostředí, potíže s vyvážením bílé nebo kruhové artefakty ve videu.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Kolik byste od mobilu Google Pixel 7a čekali bodů?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)