Nový Pixel se zřejmě pochlubí technologií, kterou používá pouze Apple a Samsung

Google Pixel 6 UWB

Google se pomalu připravuje na příchod nových Pixel telefonů, které mají na trh přijít na podzim letošního roku (Pixel 5a bude pravděpodobně představen o něco dříve). Ty mají dostat zajímavou vychytávku, kterou se zatím mohou pochlubit pouze telefony od Samsungu a Applu. Dle všeho má totiž Pixel 6 disponovat technologií UWB (Ultra-wideband).

Pixel 6 dle všeho dostane technologii UWB

Tato technologie sice není žádnou novinkou, ovšem výrobci chytrých telefonů s ní začínají pracovat až nyní. Třeba v jablečném ekosystému ji disponují zařízení jako iPhone 12, HomePod Mini či nový Apple AirTag. Samsung UWB využívá primárně pro své lokátory SmartTag a u podporovaných vozidel si můžete nastavit, aby váš telefon sloužil jako klíč.

Je nejspíš jen otázkou času než se UWB rozšíří a bude součástí většiny prémiovějších telefonů. Potenciál má totiž obrovský. Vývojář Mishaal Rahman z XDA-Developers na Twitteru přišel s informací, že Google plánuje UWB přidat i do svých nadcházejících telefonů. Prozrazují to mimo jiné také kódy v Androidu 12.

Jak se vám zamlouvá UWB technologie?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)