TOPlist

Vychází Google Photos 3.0: Nabízí nové možnosti sdílení

Google Photos 3.0

Google na nedávné konferenci I/O oznámil, že obohatí svoji službu Photos o nové funkce. Včera se tak stalo a někteří z vás si už možná vyzkoušeli, jak dobře funguje strojové učení Googlu. Server by měl na nahraných fotkách rozeznat osoby a události. Když tedy přes Google Photos 3.0 nahrajete na server fotky z horské tůry, tak by vám aplikace měla doporučit s kým je sdílet.

Google Photos 3.0 s novým tlačítkem

Všechny funkce týkající se sdílení, se nově sdružují pod jedním tlačítkem. Sdílet fotky je možné i s kontakty, které zatím aplikaci nemají a to pomocí emailu, či sms s odkazem. Lidé, se kterými se podělíte o své obrázky, zároveň mohou do alba přidat své fotky. Takže můžete velice jednoduše vytvořit třeba rodinné album z oslavy narozenin, svatby či jiné události.

Další možností v Google Photos je sdílet fotografii s určitými lidmi, případně v určitém časovém rozmezí. Algoritmus na rozpoznávání tváří současně umí roztřídit fotografie podle osob, které se na nich vyskytují. Není tedy problém sdílet s rodinou veškeré fotky z prázdnin, na kterých se vyskytují vaše děti a s přáteli zase třeba jen obrázky, na kterých jste vy. Po skvělé funkci Archiv, se tak jedná o další skvělé vylepšení služby Google Photos. Aktualizace se uvolňuje postupně, pokud se už nemůžete dočkat, můžete stahovat z APKMirror.

Google Photos
Google Photos

Zkoušeli jste novou verzi Google Photos?

Zdroj: blog.google

Jakub Mokříš
O Autorovi - Jakub Mokříš

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)