TOPlist

Google Pay jako peněženka na kryptoměny? Něco se chystá…

Google Pay kryptoměny přípravy

Platební aplikace a služba Google Pay rozhodně patří mezi nejšikovnější nástroje, které americký gigant vyvinul a dále rozvíjí. Zejména rostoucí podpora třeba i pro chytré hodinky této platební bráně na popularitě ještě přidává. A Google rozhodně nechce usnout na vavřínech, což dokazuje report redakce Bloomberg o tom, že se do služby postupně chystá podpora pro kryptoměny. I když firma zatím změny některých funkcí a možností oficiálně neoznámila, je prý takovému směru otevřená.

Google Wallet
Google Wallet

Zmíněné vyjádření zní hodně nekonkrétně, nicméně uvnitř společnosti už údajně probíhají významné rošády. Google měl najmout dřívějšího výkonného ředitele služby PayPal Arnolda Goldberga a mezitím vzniká také nový tým, který se má věnovat principům blockchainu. Šéf pro obchod či platby Bill Ready měl rovněž zmínit, že kryptoměny jsou věc, které firma věnuje velkou pozornost. „Jak se vyvíjí poptávka uživatelů a poptávka obchodníků, budeme se vyvíjet i my,“ dodal. Podle amerických novinářů je ve hře spolupráce Google Pay se službami Coinbase a BitPay.

Chtěli byste kryptoměny v Google Pay?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)