Google odstranil kontroverzní aplikaci z obchodu Play, kterou kritizovala LGBT komunita

kontroverzni aplikace lgbt google play

V lednu tohoto roku jsme informovali o kontroverzní aplikaci Living Hope Ministries, která se objevila hned na několika platformách. Určena byla k “léčení” homosexuálů. Jakmile na tuto aplikaci lidé upozornili, Microsoft i Apple ji odstranil ze svých obchodů. Google to ale odmítl, za což společnost schytala kritiku ze všech stran. Po hlasitých protestech se ale nakonec i Google rozhodl aplikaci odstranit z obchodu Play. Velkou roli v odstranění má organizace Human Rights Campaign.

Kontroverzní aplikace Living Hope Ministries byla odstraněna z Google Play

Google dlouhé týdny odolával kritice. Bodem zlomu ale velice pravděpodobně bylo až to, jakmile organizace Human Rights Campaign vymazala Google z žebříčku Corporate Equality Index. V tomto žebříčku se hodnotí společnosti podle toho, jak jsou vstřícní k zaměstnancům LGBTQ komunity, tedy vůči lesbám, gayům, bisexuálním, transgender a queer osobám.

Living-Hope-Ministries

Hned den na to, jakmile byl Google z žebříčku vymazán, byla odstraněna i aplikace Living Hope Ministries z Google Play. V aplikaci se nacházely informace k pseudo-vědecké konverzní terapii. Zjednodušeně řečeno šlo o návod, jak se “vyléčit” z homosexuality. Tato terapie byla v mnoha studiích zdiskreditována a v patnácti státech je dokonce terapie zakázaná. Vědci upozorňují, že lidé, kteří podstoupili podobné “léčení”, jej popisují jako kruté, spojené s užíváním návykových látek a mnoho z nich má následně sklony k sebevraždě.

Living Hope Ministries
Living Hope Ministries

Souhlasíte s odstraněním kontroverzní aplikace z Google Play?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)