Google to schytává ze všech stran: Společnost nechce odstranit kontroverzní aplikaci z obchodu Play

google kritika aplikace google play

Na Google Play, Amazon AppStore, Windows Store a App Store se nedávno objevila kontroverzní aplikace Living Hope Ministries, která se má používat k “vyléčení” homosexuality. Microsoft, Amazon a Apple na tuto těžko pochopitelnou aplikaci reagovali velmi rychle a odstranili ji ze svých obchodů. Společnost Google se ale podobně nezachovala a nyní je pod palbou kritiky.

Google nechce odstranit kontroverzní aplikaci, která má “léčit” homosexualitu

Aplikace Living Hope Ministries je sbírka zvukových a obrazových záznamů biblických veršů, náboženských textů apod. Jenže se nejedná o “klasickou” náboženskou skupinu. Instituce Living Hope Ministries se totiž primárně zaměřuje na “léčení” homosexuality a snahu změnit orientaci člověka. V této instituci berou homosexualitu jako nemoc, která se dá “vyléčit.”

Living-Hope-Ministries

Což je nesmysl, jak ostatně dokládá i nespočet prestižních lékařských asociací a univerzit, kteří jednotně tvrdí, že homosexualita není duševní porucha a neexistuje způsob, jak ji “vyléčit”. Navíc upozorňují na to, že lidé, kteří podstoupili podobné “léčení”, jej popisují jako kruté, spojené s užíváním návykových látek a mnoho z nich má sklony k sebevraždě.

Společnosti Microsoft, Apple a Amazon reagovaly rychle, jakmile se objevily první zprávy o této aplikaci, aplikace byla z jejich obchodů odstraněna. Na Google Play se aplikace stále nachází a Google se k záležitosti nevyjadřuje. A to i když se kritika stále zvyšuje.

Living Hope Ministries
Living Hope Ministries

Měl by Google následovat ostatní společnosti a aplikaci z Google Play odstranit?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (41)