Google testuje v Google Now novou sekci Dashboard. K čemu bude?

google_now_dashboard_ico

Spolu s představením nové verze Androidu 7.0 Nougat je očekáváno také spuštění funkce Google Assistant. Ta bude podle všeho buď propojena, nebo možná i nahradí dosavadní Chytré karty Google (Google Now). Prvním náznakem byla u některých uživatelů nová karta, dotazující se na upřesnění jejich zájmů (viz aktualita Chytré karty Google chtějí být chytřejší. Budou se ptát na vaše zájmy). Další novinkou, která vyplavala na povrch, je spodní řádek s tlačítky Home a Dashboard (Domů a Palubní či Přístrojová deska).

Sekce Dashboard rozděluje Chytré karty

Zatímco sekce Domů má celkem zřejmý smysl a význam, Dashboard je zatím neviděnou novinkou. V tuto chvíli však není známo, k čemu přesně bude tato volba sloužit. U uživatelů, kterým se zobrazila, totiž podle všeho ještě zcela nefunguje. Zatím se podařilo zjistit, že je k dispozici pouze na zařízeních s Nexus Launcherem. Dle dosavadních informací sbírá data napříč různými službami Google, která následně zobrazuje v kartách. Na jedné stránce tak uživatelé najdou připomínky, události v kalendáři, seznamy úkolů v aplikaci Keep, e-maily čekající na odpověď, fotky z Fotek Google a další.

Vše souvisí se vším, nebo nic nesouvisí s ničím?

S ohledem na nedostatek informací lze odhadovat, že v tuto chvíli Google záložku Dashboard pouze testuje. Je také možné, že zobrazení tlačítka souvisí s uniklým Nexus Launcherem, který ještě není dokončen, ani oficiálně vydán, proto patrně funkce ještě nefunguje. To by znamenalo, že byla určena pouze pro účely interního testování. Pokud by se potvrdila tato varianta, je to další náznak, že by Google Assistant mohl být určen výhradně pro telefony Nexus. Exkluzivní software Google má být letos jedním z prvků, který (kromě čistého systému) odliší Nexusy od konkurence.

Variantu exkluzivity však nabourává jeden ze čtenářů serveru Android Police, který v komentáři pod článkem napsal: “Karta Dashboard se mi zobrazuje v Chytrých kartách Google. Na této záložce se zobrazují karty jako: doba jízdy do místa bydliště (z práce), poloha parkoviště a události kalendáře. Na kartě Home se mi nyní zobrazují pouze olympijské zpravodajství, počasí a novinové zprávy. Číslo verze aplikace Google je 6.1.28.21.arm, běží na mém OnePlus One. Nemám nainstalovaný Google Now Launcher, ani Nexus Launcher.”

Zdroje: plus.google.com, plus.google.com, androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)