Chytré karty Google chtějí být chytřejší. Budou se ptát na vaše zájmy

chytre_karty_google_ico

Google postupně vylepšuje svou aplikaci Chytré karty Google (Google Now), do které přidává další a další novinky. S očekávaným příchodem Asistenta Google (Google Assistant) se určitě můžeme těšit na mnoho zajímavých funkcí, kterými se vyhledávací gigant bude snažit usnadnit náš život.

Jeden z uživatelů poslal redaktorům serveru Android Police snímky obrazovek, podle kterých se Chytré karty Google budou zajímat o zájmy uživatele. Na prvním obrázku je vidět nová karta Get updates on your interests (“Získejte aktuální informace o vašich zájmech”). Pokud ji otevřete, měla by se zobrazit nabídka šesti kategorií zájmů:

  • Sport
  • Televize
  • Filmy
  • Hudebníci
  • Lidé
  • Akcie

Každá sekce má pak několik možností, které si můžete přidat jako oblast svého zájmu. Pokud se pak kolem vámi zvoleného tématu stane něco zajímavého, objeví se vám v Google Now karta s příslušnými informacemi. Nabídka je přitom rozdělena na objekty, jež jsou aktuálně populární (například v sekci Lidé jsou v USA v čele aktuální kandidáti na post prezidenta), dále je pak roztříděna do několika kategorií.

Proč Chytré karty Google potřebují znát zájmy uživatele?

Uživatel si tak snadno bude moci vybrat témata, která ho zajímají, a následně je sledovat přímo v Chytrých kartách. Chcete aktuální informace o nějakém sportovním odvětví nebo významném vědeckém objevu? Nebo byste rádi věděli, zda bude natočena další sezóna vašeho oblíbeného televizního seriálu? Google by měl být schopen vás o tom informovat.

Na vývojářské konferenci Google I/O před čtyřmi roky zaznělo, že Google bude umět poskytovat výsledky vyhledávání ještě předtím, než je začnete hledat. Možná jsme se nyní dostali do fáze, kdy toto tvrzení bude stát na reálném podkladě – bude totiž platit více než kdykoli předtím.

Aktualizace Chytrých karet Google je uvolňována postupně a zatím není mnoho uživatelů, kteří by potvrdili, že se jim zobrazila uvedená karta, nabízející přizpůsobení sledovaných témat. Je také otázkou, zda bude tato funkce nabídnuta i uživatelům v České republice, nebo zdali prozatím zůstane k dispozici pouze v USA.

Zdroj: androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)