Menu

Chytré karty Google chtějí být chytřejší. Budou se ptát na vaše zájmy

Google postupně vylepšuje svou aplikaci Chytré karty Google (Google Now), do které přidává další a další novinky. S očekávaným příchodem Asistenta Google (Google Assistant) se určitě můžeme těšit na mnoho zajímavých funkcí, kterými se vyhledávací gigant bude snažit usnadnit náš život.

Jeden z uživatelů poslal redaktorům serveru Android Police snímky obrazovek, podle kterých se Chytré karty Google budou zajímat o zájmy uživatele. Na prvním obrázku je vidět nová karta Get updates on your interests (“Získejte aktuální informace o vašich zájmech”). Pokud ji otevřete, měla by se zobrazit nabídka šesti kategorií zájmů:

  • Sport
  • Televize
  • Filmy
  • Hudebníci
  • Lidé
  • Akcie

Každá sekce má pak několik možností, které si můžete přidat jako oblast svého zájmu. Pokud se pak kolem vámi zvoleného tématu stane něco zajímavého, objeví se vám v Google Now karta s příslušnými informacemi. Nabídka je přitom rozdělena na objekty, jež jsou aktuálně populární (například v sekci Lidé jsou v USA v čele aktuální kandidáti na post prezidenta), dále je pak roztříděna do několika kategorií.

Proč Chytré karty Google potřebují znát zájmy uživatele?

Uživatel si tak snadno bude moci vybrat témata, která ho zajímají, a následně je sledovat přímo v Chytrých kartách. Chcete aktuální informace o nějakém sportovním odvětví nebo významném vědeckém objevu? Nebo byste rádi věděli, zda bude natočena další sezóna vašeho oblíbeného televizního seriálu? Google by měl být schopen vás o tom informovat.

Na vývojářské konferenci Google I/O před čtyřmi roky zaznělo, že Google bude umět poskytovat výsledky vyhledávání ještě předtím, než je začnete hledat. Možná jsme se nyní dostali do fáze, kdy toto tvrzení bude stát na reálném podkladě – bude totiž platit více než kdykoli předtím.

Aktualizace Chytrých karet Google je uvolňována postupně a zatím není mnoho uživatelů, kteří by potvrdili, že se jim zobrazila uvedená karta, nabízející přizpůsobení sledovaných témat. Je také otázkou, zda bude tato funkce nabídnuta i uživatelům v České republice, nebo zdali prozatím zůstane k dispozici pouze v USA.

Zdroj: androidpolice.com.

 

Komentáře

Jiří Cejn

10.8.2016 6:56

Nejvíc mi usnadnilo život, že jsem chytré karty zrušil hned po koupi telefonu. 😀

optimas

z aplikace
10.8.2016 7:24

Jiří Cejn :naprostý souhlas

SeppWinkler

SeppWinkler 19

10.8.2016 11:12

S nadšením ohľadne noviniek v Google Now by som to na českých a slovenských weboch moc nepreháňal, v našich končinách je ich pridaná hodnota NULA. Mne sa okrem počasia nezobrazuje nič.

optimas

z aplikace
10.8.2016 13:04

SeppWinkler mě se ještě zobrazí údaj za jak dlouho budu v práci a to je naprosto zásadní karta bez které bych nemohl existovat

Deathaak

z aplikace
10.8.2016 13:56

do práce jezdím každý den stejnou cestou, tudíž vím, za jak dlouho tam budu i bez googlu:-)

blackmetal8

10.8.2016 17:49

Deathaak: Pointa je v tom, že chytrá karta počítá ten čas z aktuálního traficu a funguje to celkem přesně. A když budu mít zpoždění hlásí mi to telefon ještě dřív než vyjedu případně předem navrhuje rychlejší trasu. Mě se líbí jak si plno chytráků libuje jak si pomohli, že se zbavili chytrých karet a ni netuší k čemu to je a co to umí.

Deathaak

z aplikace
10.8.2016 22:32

já chápu pointu. jen pro jednoho jsou chytré karty použitelné méně, než pro druhého

Kocurstvo

11.8.2016 11:31

Chytré karty jsou jedna z nejzbytečnějších věcí, co jsem kdy viděl. Podle mě to možná má význam pro mentálně postižené lidi (mluvím zcela vážně), ale pro normálního člověka je to naprosto nevyužitelné… Čekám, kdy google “chytré” karty budou ukazovat, jak dlouho si člověk myje zuby a kolikrát se má za den napít :-) Fakt cypovina na entou

Jery9

z aplikace
11.8.2016 21:26

Kocurstvo. Tam to ale směřujou😂Trefil jsi to přesně. Zatím nás nikdo nenutí… Ale pokud chceš podnikat(legálně)” chytrému”systému(matrixu) a neunikne š.

RSS (komentáře k článku)