Google odhalil nové vychytávky pro Android a Wear OS. Využijete některou z nich?

Google novinky Android a Wear OS

Společnost Google představila včera novou aplikaci Režim čtení, která umí text nejen lépe zobrazit, ale můžete si jej nechat také nahlas přečíst, a to dokonce i v češtině. Kromě toho americký gigant nadělil všem uživatelům Androidu a Wear OS další řadu novinek. Pojďme se na ně tedy společně podívat.

Tou první je aktualizace aplikace Google TV, o které jsme vás rovněž informovali. Nově bude možné jedním klepnutím streamovat obsah do televize a zároveň procházet filmy a seriály v telefonu. Novinkou je také přepracovaný virtuální dálkový ovladač. Uživatele YouTube může zaujmout nový vyhledávací widget, díky kterému budete mít snadný přístup k oblíbenému obsahu na jedno klepnutí. Pokud máte moderní auto, budete moci sdílet digitální klíč s dalšími telefony. Tato vychytávka bude ale nejprve k dispozici na telefonech Google Pixel a iPhonech.

google novinky android wear os

Klávesnice Google Gboard se dočkala nových možností kombinace emotikonů a nezapomnělo se ani na uživatele Wear OS. Google do operačního systému pro chytré hodinky přidal nové dlaždice, díky kterým budeme mít rychlý přístup k aplikacím jako jsou Mapy Google, Kontakty nebo Počasí. Kompletním redesignem pak prošla aplikace Google Keep, která lépe pracuje s malým displejem hodinek a aplikace Adidas Running nyní podporuje Google Asistenta.

Využijete některou z těchto novinek?

Zdroj: blog.google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)