To zkuste: Google představil super aplikaci. Přečte vám (i česky) nahlas článek

Google režim čtení čeština

Google právě v rámci dalších rozšířených funkcí zpřístupnění vypustil do Google Play novou aplikaci, která by měla usnadnit život nejen těm, kteří mají problém s čitelností textů, ale i v momentech, kdy si něco chcete přečíst na webu, který je nepřehledný.

To znamená, že bude konzumace jakéhokoliv textu na webu mnohem snadnější. Můžete si navíc změnit kontrast, velikost textu, styl písma, ale také si nechat článek přečíst, což funguje dobře i v češtině. Při čtení si můžete navíc nechat podtrhávat aktuální text, což ještě více pomůže v celkové orientaci. Aplikace funguje u většiny webových stránek i aplikací, což je super.

Reading mode
Reading mode

Aplikaci Režim čtení si už teď můžete stáhnout na Google Play. Po její instalaci si v Nastavení > Zpřístupnění zvolíte, jakým gestem, či jinou akcí se má tento režim spustit. Funguje na všech telefonech a tabletech se systémem Android 9.0 či novějším.

Využijete nový režim čtení od Googlu?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)