TOPlist

Věděli jste: Google Vám přečte (i česky) nahlas článek

Google režim čtení čeština

Google v rámci dalších rozšířených funkcí zpřístupnění dříve vypustil do Google Play aplikaci, která by měla usnadnit život nejen těm, kteří mají problém s čitelností textů, ale i v momentech, kdy si něco chcete přečíst na webu, který je nepřehledný.

To znamená, že konzumace jakéhokoliv textu je na webu mnohem snadnější. Můžete si navíc změnit kontrast, velikost textu, styl písma, ale také si nechat článek přečíst, což funguje dobře i v češtině. Při čtení si můžete navíc nechat podtrhávat aktuální text, což ještě více pomůže v celkové orientaci. Aplikace funguje u většiny webových stránek i aplikací, což je super.

Reading mode
Reading mode

Aplikaci Režim čtení si můžete stáhnout na Google Play. Po její instalaci si v Nastavení > Zpřístupnění zvolíte, jakým gestem, či jinou akcí se má tento režim spustit. Funguje na všech telefonech a tabletech se systémem Android 9.0 či novějším.

Využijete režim čtení od Googlu?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)