Google je pod tlakem uživatelů. Jeho reproduktory jinak šumí

Google reproduktory Nest bílý šum

Jednou z šikovných funkcí, kterou nabízí chytrá Google zařízení z řady Nest, je generování tzv. bílého šumu. U toho se nejen dětem dobře usíná či relaxuje. Často využívaný ambientní zvuk patří mezi čtrnáct základních audio stop, které umí chytrá centrální jednotka Nest Hub či reproduktory z této série automaticky spouštět. Po několika letech, ze zatím neznámého důvodu (že by v tom snad hrál také roli nedávný rozsudek ke sporu se Sonos?), se Google rozhodl tento bílý šum změnit. To vyvolalo vlnu nevole u nemalého počtu fanoušků této funkce.

“Je tišší” a “více zahuhlaný” jsou například výtky, které se objevují jak na stránce oficiální podpory, tak i na sociální síti Reddit. Současně si uživatelé této funkce všimli, že opakující se smyčka zvuku byla zkrácena z jedné hodiny na pouhých 10 minut. Poznat to jde, jelikož audio stopa začíná zesílením a končí zeslabením. Námitek se zatím sešlo kolem stovky, přičemž zejména někteří rodičové jsou skutečně rozhořčení.

Za jakých podmínek běžně usínáte?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)