Oceníte lepší kvalitu videohovorů? Google Meet začíná podporovat Full HD video

Google Meet 1080p
  • Google Meet konečně nabízí podporu pro Full HD
  • Užijí si ji ale jen platící uživatelé
  • K dispozici je v tuto chvíli jen na počítačích

Google Meet konečně přináší novinku v podobě podpory Full HD rozlišení a dohání tak své konkurenty, kteří už 1080p dávno umí. Řeč je hlavně o Microsoft Teams a Zoom. Pokud tedy máte kameru s podporou Full HD či vyššího rozlišení, můžete ji konečně využívat naplno.

V tuto chvíli je Full HD kvalita dostupná pouze pro webovou aplikaci a navíc si ji užijete pouze v případě, že je s vámi ve virtuální místnosti pouze jeden člověk. Ve skupinových hovorech se stále budeme muset spolehnout na 720p. Splňovat navíc musíte ještě jednu podmínku, a to sice předplácet jeden z plánů Google Workspace, nebo minimálně 2TB úložiště Google One.

google meet full hd

Pokud tedy všechny předpoklady splňujete, můžete si Full HD aktivovat a to tak, že po připojení k videohovoru klepnete na vyskakovací okno, kde si můžete rozlišení vybrat. Rozlišení lze kdykoliv později měnit v nastavení, takže se nemusíte rozhodovat hned. Všem uživatelům bude novinka dostupná do 19. května.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak často používáte Google Meet?

Zdroj: Google Blog

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)