Google Mapy vylepšují navigaci pro pěší, využívá rozšířenou realitu

google mapy live view

Google Mapy do světa vypouštějí další vylepšení, tentokrát se týká navigace pro pěší, do které přidává možnost využití rozšířené reality (AR). Uživatelé tak nově mohou v rámci navigace využívat fotoaparátu k lepší orientaci na neznámých trasách. Novinka nazvaná Live View prozatím funguje v beta verzi aplikace Google Mapy. V nejbližších dnech by se však měla dostat na všechna zařízení, která rozšířenou realitu podporují.

Google Maps
Google Maps

Vyzkoušeli jsme Google Mapy AR přímo v Česku: Jak vypadá rozšířená realita při navigování?

Vyzkoušeli jsme Google Mapy AR přímo v Česku: Jak vypadá rozšířená realita při navigování?

Snadnější orientace s Live View v Google Mapy

Nový nástroj, aplikace Google Maps nazvaný Live View tak prostřednictvím fotoaparátu v reálném čase ukazuje směr, k vámi zadané destinaci. K využívání této funkce potřebujete zařízení, které podporuje platformu ARCore, pak už jen stačí zadat cílovou destinaci a zapnout navigaci. V horní části navigace aplikace Google Mapy se následně zobrazí možnosti pro využití AR s označením Live View. Po jeho zvolení se zapne fotoaparát a navigační šipky, které jsou zobrazeny právě na výstupu z čočky.

Postup je tedy podobný, jako v případě her s rozšířenou realitou, jako je například Pokémon GO, nebo Harry Potter: Wizards Unite. Správná funkčnost je pak zajištěna databází ze známého Street View, se kterou jsou záběry z fotoaparátu porovnávány. Navigace proto nefunguje na místech, která nejsou Googlem pro tuto funkci zmapována. Nevýhodou používání nejnovější pěší navigace Liew View postavené na AR je pak samozřejmě spotřeba baterie a dat, což je dobré brát při využití v potaz.

Zaujala vás možnost využití AR v Google Maps?

Zdroj: Blog Google

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)