TOPlist

Vyzkoušeli jsme Google Mapy AR přímo v Česku: Jak vypadá rozšířená realita při navigování?

google mapy AR

Google Mapy AR se testují i v Česku. Téměř měsíc zpátky jsme psali o tom, že Google začíná testovat rozšířenou realitu v Google Mapách. Od včerejšího dne se ve větším dostalo i na Českou republiku. Psalo nám mnoho čtenářů, že mají novou funkci v mapách. V redakci máme Google Mapy AR také. Rovnou jsme ji rozhodli vyzkoušet. Jedná se o revoluci v pěším navigování?

Google Mapy AR: Rozšířená realita pro pěší navigaci je v Česku

Pravděpodobně každý už někdy chodil tam a zpátky, když se snažil pomocí Google Map najít správný směr, kterým se má vydat. Díky rozšířené realitě už s tím ale bude konec. Navíc se vylepší i samotné navigování a nestane se například, že odbočíte do špatné uličky. S AR vám Mapy budou ukazovat pokyny přímo na budovách a ulicích, když na ně namíříte telefon.

Zároveň se v budoucnosti očekává využití k informacím o podnicích, firmách a také jako virtuální průvodce po památkách. S aktivním AR režimem Google Map se nevyužívá jen GPS, ale i VPS (Visual Positioning Service), což znamená, že telefon bude pomocí fotoaparátu rozeznávat i budovy v okolí a zpřesní vaši pozici. Jak to funguje v akci, můžete vidět na videu níže.

Vyzkoušeli jsme Google Mapy AR přímo v Česku: Jak vypadá rozšířená realita při navigování?

Vyzkoušeli jsme Google Mapy AR přímo v Česku: Jak vypadá rozšířená realita při navigování?

Google prozradil, že se služba bude nejprve testovat u uživatelů, kteří jsou Místní průvodci. Potřeba je minimální úroveň 6 k tomu, abyste vůbec měli možnost dostat se k této funkci během testování.

Google zároveň upozorňuje, že se nemusí dostat na všechny a novinka je dostupná vybrané skupině uživatelů. Google ji aktivuje na straně serveru, takže se nedá vynutit například instalaci nové verze Google Map. K tomu, aby vám novinka fungovala, je rovněž potřeba telefon, který podporuje pokročilou rozšířenou realitu ARCore.

Google Maps
Google Maps

Máte již Google Mapy AR? Jak se vám nová funkce líbí?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)