Vyzkoušeli jsme Google Mapy AR přímo v Česku: Jak vypadá rozšířená realita při navigování?

google mapy AR

Google Mapy AR se testují i v Česku. Téměř měsíc zpátky jsme psali o tom, že Google začíná testovat rozšířenou realitu v Google Mapách. Od včerejšího dne se ve větším dostalo i na Českou republiku. Psalo nám mnoho čtenářů, že mají novou funkci v mapách. V redakci máme Google Mapy AR také. Rovnou jsme ji rozhodli vyzkoušet. Jedná se o revoluci v pěším navigování?

Google Mapy AR: Rozšířená realita pro pěší navigaci je v Česku

Pravděpodobně každý už někdy chodil tam a zpátky, když se snažil pomocí Google Map najít správný směr, kterým se má vydat. Díky rozšířené realitě už s tím ale bude konec. Navíc se vylepší i samotné navigování a nestane se například, že odbočíte do špatné uličky. S AR vám Mapy budou ukazovat pokyny přímo na budovách a ulicích, když na ně namíříte telefon.

Zároveň se v budoucnosti očekává využití k informacím o podnicích, firmách a také jako virtuální průvodce po památkách. S aktivním AR režimem Google Map se nevyužívá jen GPS, ale i VPS (Visual Positioning Service), což znamená, že telefon bude pomocí fotoaparátu rozeznávat i budovy v okolí a zpřesní vaši pozici. Jak to funguje v akci, můžete vidět na videu níže.

Vyzkoušeli jsme Google Mapy AR přímo v Česku: Jak vypadá rozšířená realita při navigování?

Vyzkoušeli jsme Google Mapy AR přímo v Česku: Jak vypadá rozšířená realita při navigování?

Google prozradil, že se služba bude nejprve testovat u uživatelů, kteří jsou Místní průvodci. Potřeba je minimální úroveň 6 k tomu, abyste vůbec měli možnost dostat se k této funkci během testování.

Google zároveň upozorňuje, že se nemusí dostat na všechny a novinka je dostupná vybrané skupině uživatelů. Google ji aktivuje na straně serveru, takže se nedá vynutit například instalaci nové verze Google Map. K tomu, aby vám novinka fungovala, je rovněž potřeba telefon, který podporuje pokročilou rozšířenou realitu ARCore.

Google Maps - Navigate & Explore
Google Maps - Navigate & Explore

Máte již Google Mapy AR? Jak se vám nová funkce líbí?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)