TOPlist

Google Maps AR: Rozšířenou realitu v navigaci můžou zkoušet první uživatelé

google maps ar

Před několika dny jsme mohli vidět první reálné záběry na Google Maps AR. Speciální funkci rozšířené reality pro pěší navigování. Společnost již začala vypouštět tuto funkci i mezi lidi. Jako první se dočkají Místní průvodci na Google mapách. Tedy uživatelé, kteří do Map přidávají fotografie, recenze, hodnotí podniky, odpovídají na otázky apod. Jedná se tak o zajímavou formu odměny.

Google Maps AR už je k dispozici pro první Místní průvodce

Novinku nejprve obdržely velké zahraniční redakce. V pomyslné druhé vlně se dočkali ti uživatelé, kteří jsou registrováni do programu „Místní průvodce“. Google potvrdil, že se dostane i na klasické uživatele, nejprve ale musí službu více otestovat a získat data, než se rozšířená realita spustí pro více lidí.

Zapnutí rozšířené reality je poměrně dost jednoduché. Stačí se s telefonem porozhlédnout po okolí, aplikace rozpozná budovy kolem vás a s pomocí GPS určí přesnou lokaci a bude vás navigovat k cíli, zatímco na displeji telefonu uvidíte šipky a další informace k cestě. Například na křižovatce budete přesně vědět, kde máte jít. Zároveň když budete procházet vedle nějakých památek nebo podniků, může vás rozšířená realita upozornit a dát vám více informací, nebo třeba nabídku jídel v akci u restaurace.

Google Maps
Google Maps

Přesné datum globálního vydání není v tuhle chvíli známé. Ale vzhledem k tomu, že je funkce ve veřejném testování, dlouho by to trvat nemělo. Je dost možné, že nové informace se dozvíme na konferenci Google I/O, která se uskuteční v květnu 2019.

Máte v plánu využívat Google Maps AR?

Zdroj: gsmarena.com, wsj.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)