První video ukazuje Google Mapy s rozšířenou realitou: Revoluce v pěší navigaci je tady

rozsirena-realita-google-mapy

Rozšířená realita Google se točí hlavně kolem služby Google Lens, případně různých hříček a zábavných aplikací z ARCore. Jedna z nejočekávanějších funkcí je však podpora v Google mapách. Deník Wall Street Journal měl možnost si poprvé novou funkci mohl vyzkoušet a my se tak můžete poprvé podívat na to, jak funkce vypadá v akci.

Google Mapy AR: Rozšířená realita pro jednodušší navigování

Asi každý, kdo se někdy pohyboval ve městě pomocí Google map to zná, na mapě si naleznete směr, který se máte vydat, ujdete několik desítek metrů a zjistíte, že jste šli špatným směrem, protože se modrý bod na mapě nesprávně zkalibroval. S tím by měl být už brzy konec a navíc i samotná rychlost a úroveň navigování by se měla zlepšit. A to díky rozšířené realitě.

Už minulý rok na konferenci Google I/O jsme mohli vidět krátké záběry. Nyní server Wall Street Journal (WSJ) zveřejnil video, ze kterého si můžeme udělat lepší pohled na to, jak to celé bude fungovat. Při zapnutí funkce musíte nejprve telefonem zamířit na na okolí. Google Mapy s rozšířenou realitou budou hledat orientační body. Redaktor WSJ tvrdí, že rozpoznání funguje až s pozoruhodnou přesností. Chvíli poté se na obrazovce telefonu začnou zobrazovat šipky, které vás v reálném světě navedou přesně do cíle. Rovnou uvidíte do jaké ulice máte jít atd. Cíl cesty je označen velkou červenou šipkou.

Po cestě vás můžou Google Mapy s rozšířenou realitou upozorňovat na zajímavé podniky kolem kterých budete procházet. Využití se očekává v budoucnu i jako průvodce po městě. Jediné mínus je možná v tom, že při chození s telefonem v ruce vypadáte, že natáčíte všechny kolem, což zrovna na rušné ulici není to, co chcete dělat. I když jak i ve videu vysvětlují, může se používat pouze ke správnému nasměrování a tudíž se podíváte třeba jen před křižovatkou. Samozřejmě se tu nabízí integrace do chytrých brýlích podobného typu jako Google Glass. Je dost velká šance, že podobné brýle uvidíme v brzké budoucnosti. A to hlavně s tím, jak budou přibývat novinky u rozšířené reality.

Google Maps
Google Maps

Jak se vám líbí rozšířená realita v Google mapách? Těšíte se na tuto funkci?

Zdroj: 9to5google.com, wallstreetjournal.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)