Google integruje službu Lens přímo do nadstavby MIUI od Xiaomi

google lens xiaomi miui

Xiaomi se spojilo se společnosti Google na jedné zajímavé funkci, která se zanedlouho objeví v nadstavbě MIUI, přesněji se objeví v aplikaci fotoaparátu, protože s kamerou má hodně společného. Jedná se o Google Lens – chytré rozpoznávání objektů.

Google Lens se brzy objeví ve vybraných Xiaomi telefonech

Integraci Google Lens přímo do nadstavby už jsme mohli vidět u několika jiných výrobců a samozřejmě i přímo u Google Pixel telefonů. Nyní se postupně dostává na smartphony Xiaomi, kde se objeví rovnou v aplikaci fotoaparátu.

google lens xiaomi telefony

Služba Google Lens byla poprvé představena v roce 2017, postupně se rozšiřovala z Google Fotek až do Asistenta Google. U některých telefonů je přímo součástí aplikace fotoaparátu. Zjednodušeně řečeno se jedná o službu pro rozpoznání objektů. A to od věcí na vašem stole, přes budovy, plemena psů, rostliny atd. Nabízí i urychlení času, dokáže například převést informace z vizitky anebo přepsání hesla k routeru. A to jen tím, že namíříte fotoaparát telefonu na daný objekt.

Google Lens: Search what you see

Google Lens: Search what you see

K dispozici máme první pohled na Google Lens, kde tuto službu rozebíráme podrobněji. Do nadstavby MIUI se bude integrovat postupně. Začíná se u telefonů Pocophone F1, Redmi Note 7, Redmi Note 7 Pro a Redmi Y2. Postupně se ale služba rozšíří i na další Xiaomi telefony.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Používáte na svém telefonu Google Lens?

Zdroj: 9to5google.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)