TOPlist

Vylepšený Google Lens parádně usnadní procházení fotek

Google Lens nové procházení fotek

Používáte rádi Google Lens? Je schopný vám najít ty parádní tenisky, co jste si stihli rychle vyfotit v tramvaji, nebo rozpoznat brouka, kterého jste zachytili při procházce lesem. Rozhodně jde o jeden z nejzajímavějších a nejužitečnějších nástrojů, které Google provozuje. A díky nově vydané novince hezky usnadní jeden z často využívaných postupů. Pro případy, kdy má Lens analyzovat nějaký starší snímek, je k dispozici upravené prostředí pro procházení fotek.

Google Lens
Google Lens

V tomto ohledu jde o další změnu v poměrně krátké době. Vloni v červenci Google upřednostnil načítání starších fotek a zmenšil kvůli tomu pole pro živý náhled fotoaparátu. Nicméně procházení starších snímků bylo trochu krkolomné a při hledání v jiných systémových adresářích byl celkem oříšek.

Nové prostředí je mnohem vstřícnější, jelikož hned na úvodní kartě umožňuje snadno vybrat libovolnou složku z rozbalovací nabídky. Procházení fotek se trochu změnilo i vizuálně. Náhledy nadále nejsou čtvercové, ale obdélníkové. Ale těžko říct, kam tímto Google mířil, protože se jich takto vejde na displej méně.

Jak často využíváte Lens? A jak přesně?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)