Google Lens prošel šikovnou úpravou pro usnadnění práce

Google Lens snímání

Nástroj Google Lens, který je velmi užitečný při “čtení” dat z pořízených obrázků či prostředí před objektivem, prochází designovou úpravou. Vývojáři se rozhodli jej trochu více uzpůsobit první jmenované variantě používání. Tedy analýze již pořízených fotek. Tuto možnost, namísto přímého snímání prostřednictvím náhledu fotoaparátu, jistě používá mnohem větší množství uživatelů. Právě pro ně nyní Google svůj Lens mírně upravil.

Změna nastala na obrazovce, na které může nástroj buď prohlížet obrázky v galerii, nebo prozkoumávat prostor před foťákem. Dříve se zde nacházel primárně velký náhled fotoaparátu, který zabíral celou obrazovku. Nově zabere tento náhled jen třetinu obrazovky, přičemž na zbývajících dvou dostane prostor galerie. Tedy mnohem používanější výběr toho, co už uživatel vyfotil.

Google Lens
Google Lens

Pro přepnutí do celoobrazovkového režimu stačí například jednoduše potáhnout dolů. Nám se novinka objevila s Google aplikací (Lens je v rámci aktualizací její součástí) ve verzi 12.25.10.23. Mrkněte, jestli už máte také novou obrazovku pro snímání.

Jak často používáte Google Lens?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)